Avatar uživatele
Conchus

Proč přestali cyklisté používat zvonky, aby je bylo slyšet, když se k vám blíží zezadu?

asi chodím po špatných cestách, u nás v Hostivaři nezvoní nikdo

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? quentos, johana 56, bolak, kelley, marci1 před 2559 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Někteří zvoní, někteří ne. Zvonek je standardní výbavou kola.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Nepřestali.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Já jsem to taky zjistil, ale po vyšetření sluchu v audiokomoře se vše rychle objasnilo. No, a pokud má dotyčný cyklista v úmyslu ukrást ti kabelu, nebude přece zvonit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pepe88

Tady na cyklostezce na mě zvoní každej, kdo zvonek nemá, čeká, až bude volno v protijedoucím proudu.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Myslím že to padlo někdy v době kdy si lidi začali strkat pecky do uší, že už to prostě nemělo takovej efekt. Já jsem jednou takhle neslyšel ani vlak, kterej mně štrejchnul o bundu..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Ze stejného důvodu, jako řidiči aut nedávají blinkr.
Těm s nižším IQ to přijde zbytečné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

To by mě také zajímalo. Někteří zvoní, ale je jich opravdu málo. Jednou kolem mě v lese na cestě prosvištěl nečekaně zezadu cyklista šílenou rychlostí. Stačila jsem jen pronést: Zvonek prosím. Odpověděl. Nemám. A bylo to. 🙂
Je zajímavé, že zvonek není v povinné výbavě kola: http://www.ibe­sip.cz/cz/cyklis­ta/bezpecne-jizdni-kolo/povinna-vybava-jizdniho-kola

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
still

Já cinknu, ale ne vždy. Někdy lidi začnou najednou jančit a nevědí kam mají uhnout, už vícekrát jsme se málem takhle srazili. Radši odhaduju, jestli je nutné zazvonit. Spousta chodců, či běžců mají sluchátka a neslyší, když to vidím, tak radši ani nezazvoním, zpomalím a hlídám každý pohyb.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Na nová kola se již zvonky nemontují. Musel jsem si jej sám doplnit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Inéz Laufová

Na Mostecku také ne. Nechápu je. Když se k někomu blíží zezadu, musí předpokládat, že je osoby před nimi nemohou vidět, že se k nim přibližují. Copak zazvonit na zvonek je tak obtěžuje? Povinná výbava kola musí obsahovat ZVONEK!!! Řidiči aut zatroubí, cyklisté musí zazvonit. To je snad jasné.

Upravil/a: Inéz Laufová

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek