Conchus

Proč přestali cyklisté používat zvonky, aby je bylo slyšet, když se k vám blíží zezadu?

asi chodím po špatných cestách, u nás v Hostivaři nezvoní nikdo

Nejlepší odpověď
Drap

Někteří zvoní, někteří ne. Zvonek je standardní výbavou kola.

Další odpovědi
Lamalam

Nepřestali.

orwell

Já jsem to taky zjistil, ale po vyšetření sluchu v audiokomoře se vše rychle objasnilo. No, a pokud má dotyčný cyklista v úmyslu ukrást ti kabelu, nebude přece zvonit.

pepe88

Tady na cyklostezce na mě zvoní každej, kdo zvonek nemá, čeká, až bude volno v protijedoucím proudu.

bolak

Myslím že to padlo někdy v době kdy si lidi začali strkat pecky do uší, že už to prostě nemělo takovej efekt. Já jsem jednou takhle neslyšel ani vlak, kterej mně štrejchnul o bundu..

nyjono

Ze stejného důvodu, jako řidiči aut nedávají blinkr.
Těm s nižším IQ to přijde zbytečné.

marci1

To by mě také zajímalo. Někteří zvoní, ale je jich opravdu málo. Jednou kolem mě v lese na cestě prosvištěl nečekaně zezadu cyklista šílenou rychlostí. Stačila jsem jen pronést: Zvonek prosím. Odpověděl. Nemám. A bylo to. 🙂
Je zajímavé, že zvonek není v povinné výbavě kola: http://www.ibe­sip.cz/cz/cyklis­ta/bezpecne-jizdni-kolo/povinna-vybava-jizdniho-kola

still

Já cinknu, ale ne vždy. Někdy lidi začnou najednou jančit a nevědí kam mají uhnout, už vícekrát jsme se málem takhle srazili. Radši odhaduju, jestli je nutné zazvonit. Spousta chodců, či běžců mají sluchátka a neslyší, když to vidím, tak radši ani nezazvoním, zpomalím a hlídám každý pohyb.

dubraro

Na nová kola se již zvonky nemontují. Musel jsem si jej sám doplnit.

Inéz Laufová

Na Mostecku také ne. Nechápu je. Když se k někomu blíží zezadu, musí předpokládat, že je osoby před nimi nemohou vidět, že se k nim přibližují. Copak zazvonit na zvonek je tak obtěžuje? Povinná výbava kola musí obsahovat ZVONEK!!! Řidiči aut zatroubí, cyklisté musí zazvonit. To je snad jasné.