dust8

Proč přes den na zahradě žáby neslyším a v noci už jo? Kde se schovávají přes den?

Nutno podotknout, že nemáme na zahradě ani jezírko a ani bazén a nejbližší rybník je dost daleko. To přes den spí někde ve stínu či se zahrabou do hlíny, aby jim koukal jen nos, kterým dýchají?

Nejlepší odpověď
Kepler

Žábám stačí jakékoliv aspoň trochu vlhké prostředí, nemusí to být zrovna rybník. Hlasitými projevy se vyznačují jen samci, lákají tak samičky k páření. Přes den se asi ukrývají před sluncem, dávají si majzla, aby je neklofl nějaký čáp. Už tak jsou vidět, tak radši drží hubu. Když tak kvákají jenom ve sněmovně.