Avatar uživatele
Daidal

Proč poskytuje Fio banka možnost okamžité platby, když snad nikdy nejde použít?

Fio banka nabízí standardní, prioritní a okamžitou platbu. Už 4× jsem se pokoušel platit okamžitou platbou, protože jsem to urgentně potřeboval odslat a ani jednou to nešlo (pokaždé jsem platbu odesílal na jiný účet u jiné banky a ani do jedné to nešlo). Automaticky po zadání kódu bánky se „okamžitá” změnila na „standartní.”

Bratr má ČSOB a už Xkrát odesílal peníze za pomoci okamžité platby a vždy mu to šlo.
Možná záleží do které banky se peníze odesílají, třeba pro některé tato služba nefunguje nebo se neposkytuje, ale zatím mi to nešlo ani jednou, už 4×!! do 4 různých bank, tak co je to za banku, která posyktuje službu, která ve skutečnosti nefunguje?
Doteď jsem s Fio problém neměl, ale tohle mě opravdu velmi štve. Máte s tím zkušenosti?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 859 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Samozřejmě, že s tím máme zkušenosti a víme, že ZÁLEŽÍ NA BANCE PŘÍJEMCE a na výši platby. Seznam bank zúčastněných v systému je v příloze – například tam nejsou stavební spořitelny, takže tam nezaplatíte okažitou platbou ani vy z Fio ani váš bratr z ČSOB. Dále mají banky limity na výši okamžité platby: https://www.pe­nize.cz/osobni-ucty/424837-nove-limity-pro-okamzite-platby-naplno-je-vyuziji-jen-dve-banky
Systém u Fia se mi líbí v tom, že hned víte, že okamžitá platba nepůjde.

Zdroj: https://www.cnb­.cz/export/si­tes/cnb/cs/pla­tebni-styk/.galleri­es/certis/dow­nload/seznam_o­kamzite_platby­.pdf

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Jj, okamžitá platba je zatím ještě sázka do loterie, ale já se svým BÚ v Rajfce mám celkem štěstí, od zavedení okamžitých plateb se mi stalo méně než 10×, že se platba „prekabátila“ na standardní. I u mě v bankovnictví je to vidět ihned po plat. příkazu, jestli odešel jako okamžitý anebo bylo nutno nastolit běžný režim.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Dovolím si zásadně nesouhlasit s cochee a trvat na své odpovědi: pokud banka plátce i příjemce jsou v systému a částka je pod limitem banky plátce, tak okamžitá platba proběhne – není to žádná sázka do loterie.

Avatar uživatele
cochee

Ano, já se blbě vyjádřil. Sázka do loterie to není, pokud máš ten seznam bank zařazených v systému okamžité platby, nebo ho dokonce víš zpaměti. A to se zrovna mi nechce, takže pro mě je platba tahání sirky – bude-nebude? Nutno říci, že okamžitá platba je příjemná věc, ale já osobně jsem se ještě nedostal do situace, že by mi z toho, že nejde o okamžitou platbu, vyvstaly nějaké problémy.

Avatar uživatele
JežíšKristus

Equa – taky to občas nenabízí možnost okamžité platby, ale většinou jo. Občas se musí pár hodin počkat – a to i za situace, kdy nezměním příjemce ani výši. Takže tím to nebude, spíš to mají časově omezené.

Avatar uživatele
Daidal

Okamžitá platba by neměla být časově omezená, od toho je to okamžitá platba (kdykoliv a hned). Bratr posílá v noci, brzy ráno, o víkendu i na svátky. Takový převod má myslím fungovat automaticky.
Naposledy jsem chtěl odeslat do ČNB, Citibank a ještě dvě předtím, snad ta Equa a nějaká další, už si nepamatuji.

Avatar uživatele
Pepa25

Tak znovu: vidíte na tom seznamu v linku ČNB nebo Citibank ? Ne! Tak do těch bank okamžité platby nefungují. Fungují jen do uvedených – mezi nimi je i Equa.

Avatar uživatele
Daidal

A proč se hned rozčiluješ? Jak malý kluk…

Nový příspěvek