jsemzvedavy

Proč policista a voják, nosí svou uniformu k soudu (soukromě) na svatbu a tak, to musí?

Ještě ušetří, mu to platí daňoví poplatníci místo kvádru.

Nejlepší odpověď
Alesh

Nemusí, ale bere se to jako dostatečně reprezentativní. A u toho soudu prostě hraje na city, podobně jako třeba nějaký gauner, co tam přijde v obleku.

Další odpovědi
Dochy

Nejsem si jist. Ale v době kdy jsem prodělával ZVS, tak oficiálně nebylo možné bez povolení udělat krok z domu bez uniformy. I na dovolence. Nepamatuješ film „Tvůj brácha má prima bráchu“? Tam je kolem toho vlastně hlavní zápletka filmu – J.Hrušínský si nezařídil povolení na civil a rodiče nechtěli aby se ženil v uniformě.

autacek

Protože tzv. zelený mozek?

Jinak u nebohých záklaďáků bylo povinne nošení uniformy dáno zákonem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.