Proč píšou v Americe na poštovní dopisy jiný styl číslic?

Zajímalo by mě, odkud se v Americe vzal styl psaní číslic l a 7, v ČR každej pisatel na dopis napíše 1 a 7 s -, proč to v Americe mají jinak nebo tento styl číslic na ručně psaných dopisech funguje i jinde ve světě? Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Píší tak jak jsou zvyklí. Píší číslice trošku jinak než jsme zvyklí my.

Další odpovědi
Arne1

Je to velmi rozumné, pragmatické řešení. Když někdo hrabe, tak u nás sedmičku a jedničku nerozeznáte. Samozřejmě je to možné jen tehdy, nehrozí-li záměna s písmenem I nebo l.