Katusa

Proč pes nesmí hroznové víno?

Doplňuji:
Když on je tak miluje a loudí a loudí, vydrží koukat hodiny na misku plnou hroznů a hypnotizovat ji očima. Dobrá tedy, jdu mu promluvit do duše, že není vegetarián a není to pro něj vhodná strava…

Nejlepší odpověď
brillant

Hroznové víno a rozinky mohou vést u psů až ke kolapsu ledvin. Jedna nebo dvě rozinky vašeho štěkajícího kamaráda jistě nezabijí, ovšem déletrvající konzumace je nesmírně nebezpečná, neboť škodlivé látky se v organismu usazují.

Další odpovědi
anonym

Chtěla bych se pokusit k této otázce vyvrátit několik mýtů, které nevím proč, kolují mezi laiky. Hroznové víno, tedy syrové plody nejsou v menším množství nebezpečné, vadí pecky ! ne ovoce. Pokud má pes z nějakého důvodu zájem o rozinky, ty mu nevadí a neškodí. Cukr je „bílá smrt“ nejen pro psy, ale podávání hroznového cukru ( prodává se pod názvem Glukopur) je naopak velmi vhodná rychle zpracovatelná energie. Je doporučován v případech poškození jater (nebo jako prevence při otravách z těchto důvodů-poškození jater), pro rychlou látkovou výměnu, proti únavě, při nechutenství, podvýživě, při velkém fyzické námaze atd. Hroznový a ovocný cukr je obsažen i v náhradních průmyslově vyráběných krmivech pro novorozená štěňata, která z nějakého důvodu nejsou kojena matkou. A celkově- pes sice není vegetarián, ale dlouhodobým vývojem se velmi vzdálil od svého předka-vlka. Z moderního hlediska je pes více-méně všežravec ( prodloužilo se mu i tenké střevo) takže konzumace ovoce a zeleniny (nikdy ale cibule-ta má vliv na rozpad červených krvinek) mu v žádném případě neškodí ! V podstatě se dá tvrdit, že pes který je krmen pouze masem prospívá méně než pes, kterému bude podávána čistě vegetariánská strava. Obilniny, brambory, vločky zelenina a ovoce jsou dnes běžnou složkou správného krmiva psa. Samozřejmě kromě jiného. Takže závěrem: hroznové víno v malém množství neškodí, lépe je zkrmovat bezpeckové. Hroznový cukr je doporučován nejen veterinárními lékaři, ale je běžně používán při náročných aktivitách psa nebo jako vhodná vyživovací dieta a ovoce a zeleninu je vhodné podávat.

Drap

žaludek psa nedokáže zpracovat hroznový cukr.

Damiana

Souhlasím s Bohemicou. Nikdy jsem neslyšela o tom, že by hroznový cukr pes neuměl trávit nebo, že by mu škodil. Naopak – když měl jeden z našich pesanů kdysi v „dětství“ infekční zánět jater, vet ho léčil právě Glukopurem. A dožil se pěkných třinácti let – pes, ten výborný veterinář zemřel bohužel pět let před ním…
Myslím, že i u psů je všechno jen o chuti a o tom, co jim nabídneš. Například můj skoro patnáctiletý jorkšír miluje hrozny (bez pecek a oloupané), mango, vodní melouny, máš vidět, jak okusuje sám na zahradě i maliny! Vegetarián rozhodně není, ale když vidí, že něco dlabu a vypadám u toho dost spokojeně, chytne závist a musí to být jeho…:-)

pizlicka

nesmi,spis ho nechce.jsem jeste nevidela psa,ktery by dobrovolne zral hrozny.
Doplňuji:
ted jsem si vzpomnela,ze jsem sve kote krmila rozinkami ze studenske pecete.take ji moc chutnali.takze priste asi nee,ze?

baghira

Pes je masožravá šelma a ne vegetarián :) jelen zase nemůže maso, tak to holt je.