sisinec123

Vadí psovi hroznový cukr?

Zdravím, máme doma westika a sestra nechala na stole hroznový cukr. Westik snědl asi 7 nebo 8 těch bonbónů. Neublíží mu to? Celkem se bojím. Děkuji

Nejlepší odpověď
Kepler

Neublíží. Hroznový cukr, neboli glukóza, je tzv. rychlý cukr: jak rychle vejde, dodá energii, tak rychle odejde. Ale normálně by to mlsat neměl.

Další odpovědi
anonym

Ne, neublíží. Náš pes sežral omylem i celou čokoládu a taky se mu nic nestalo.

da ny

Hroznové víno je pro štěňata jedovaté, nevhodné.
Hroznový cukr pro psa nebude tou ideální „pochoutkou“.
Dospělý pes to jednorázově, snad zvládne bez úhony.

aliendrone

Asi jako člověku. Pokud čokl netrpí cukrovkou, neublíží. Žrát by to ale běžně neměl (stejně jako lidé). A jestli je diabetik, tak si hezky pospí, při častém opakování brzy zdechne. Stejně jako člověk, no. ;) :D :D