Ondřej_Ondra

Proč Opel Omega 2.5 TD 96 kW nestartuje?

Zdravím,
mám Omegu 2.5TD (motor BMW)a nejde natočit. Při startování jde z výfuku bílý dým (to dělalo i za studena po startu). Nemůže být třeba zavzdušněný palivový systém, i když je to asi blbost, když jsem to v neděli v pohodě nastartoval a jezdil s tím po dvou týdnech, co to stálo na místě. Nevíte po čem jít?

Odpovědi
aliendrone

To je ještě klasický diesel, ne? Jo, to ještě byl MOTOR, ne jako ty ty dnešní elektronické srajdy. :(

  1. Jestli je to zavzdušněné – odvzdušnit.
  2. Funguje žhavení? Všechny svíčky?
  3. Palivo a filtr je OK? (kombinace starý palivový filtr + letní nafta + nízká teplota = smol pachol)
  4. Komprese jsou v pořádku?

Tak asi tím bych začal, automaticky předpokládám, že startérem to není (tedy že otáčí motorem). :) ;)

Hufnágl

Já si v takové situaci prvně zjistím, zda mám palivo v nádrži!

Alesh

Já bych šel po novém autě. 😉

Zdroj: http://opel.katalog-automobilu.cz/au­tomobil/opel-omega-b-2-5-td

Ametyst

Je pryč turbodmychadlo, bez legrace.

Kryšpín

I když je to kmet tak některé čerpací stanice občas prodávají různé kvalitní paliva no a do paliva se také přidává eko složka, která po delším odstavení čtyřkolového miláčka může udělat problém.

Ondřej_Ondra

Díky aliendrone za odpověĎ. Jinak ohledně tý letní nafty, nevím co tam lil předchozí majitel(mám to auto jen chvíli, vlastně moje první nafta), ale zatím s tím nebyl v zimě problém, navíc v neděli jsem tam dotankoval asi 10l efecty na Benzině, takže se to zředilo, podle mě to nebude zmrzlý. To zavzdušnění nebo žhavení mi přijde reálný, o víkendu na to mrknu.

Ondřej_Ondra

Turbo? To snad ne.. Doufám.

Ametyst

Je mi líto, bílý dým, co vypadá jako ekologická katastrofa, tomu nasvědčuje.

Ondřej_Ondra

Je ale divný, že to ani nechytí..

Ondřej_Ondra

Paliva mám 25 litrů.