Avatar uživatele
Saurus

Proč nový koberec zapáchá?

Koupili jsme si nový koberec a když si k němu čichneme, je cítit jako by byl něčím napuštěný. Stejný zápach je cítit i v prodejnách koberců. Nedá se vlastně ani říct jestli je to smrad nebo vůně.
Chtěla jsem se zeptat jestli a čím je ten koberec napuštěný a zda je nutné ho čistit. Máme malé děti a bojím se aby to nebylo pro ně nebezpečné, když ho třeba olizují a hrají si na něm. Nestačí ho pověsit ven aby vyvětral? Děkuji!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, BENYTA před 4250 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
BENYTA

Jednou z mých životních profesí byly koberce...
Prodávala jsem vysavače zn.Vorw...,/nevím,jestli tu to smím napsat/.
Nové koberce jsou naimpregnovány látkou proti vlhkosti,aby vlákna zůstala neporušená,udržela se jim barva a "nelámavost",/to,když někam postavíte nábytek,pak si to rozmyslíte,a dáte ho jinam,to místo se musí "vzpamatovat"/.Pokud koberec vyčistíte mokrou cestou - různé pěnovače,chvíli bude vonět,ale pak bude špínu přímo přitahovat.Suchou cestou nezničíte impregnaci,bude vonět/hygienická norma vhodná i pro olizování/.Jenže Váš koberec je nový a čistit nepotřebuje,tak to jen vydržte a větrejte,brzy to zmizí,to je jen "novota",hlavně nečistěte ničím tekutým,ta místa,kter by jte namočila,jsou nenávratně"infikovaná" bakteriemi z vlhka,protože to nemůže dokonale vyschnout,než se začnou množit,a dítě určitě lépe snese impregnaci,než bakterie.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

mám za to, že se jedná o impregnaci. Takže olizovat ho neradno. Za jak dlouho to vyvane, to ovšem netuším

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada