ham&ex

Jak dlouho větrat po mokrém čištění koberců?

Dobrý den, zajímalo by mě, jak dlouho je nutné větrat po mokrém čištění koberců a zda hrozí nějaké zdravotní rizika – myšleno jako např. otrava při pobytu v místnosti kde čištění probíhalo. Čištění bude dělat firma.

Odpovědi
Kepler

Větrat je nutné jen po dobu, dokud nebude koberec dostatečně suchý a pochozí, alespoň ve zimních ponožkách, což je možné už během 24 hodin. Pokud tedy jde o strojové čištění, jako Karcher apod, které okamžitě odsaje většinu vlhkosti z koberce, není co řešit. Toxické saponáty se ani používat nesmí a pokud tam bude něco desinfekčního s chlórem, jako Savo, tak to vysmrádne jako první.

Luhovor

ahoj, provádíme údržbu kanceláří, včetně čistění koberců pro naše klienty a spolupracujeme s několika společnostmi jako www.prazskekan­celare.cz a vím, že když uklízí kanceláře po předešlém nájemníkovi, tak po čištění koberců stačí pár dní (podle teploty venku) větrat, počkat na vysušení vlhkosti a hotovo. Myslím, že dnes si nemohou dovolit dát do těch čistících prostředků jakékoli zdraví závadné látky. prostě větrej a v zimě navíc top 🙂

Michálek1245

Za mě je to podle toho, jak moc jsou mokré a jak dlouho probíhalo to čištění. :) Nám třeba firma na čištění koberců Uherské Hradiště doporučila větrat zhruba dvě hodiny a pak ještě dvě hodiny po koberci nešlapat. Ale je taky potřeba říct to, že měli i nějaký stroj, který ten koberec vypral, ale zároveň i částečně sušil.