Proc nosi britsti soudci paruky?

Nejlepší odpověď
Johnnisek

V 16. Století se začaly nosit a zůstalo to

Další odpovědi
Smackdown

Jako šlechta.

dubraro

Protože je to součást oděvu, který patří k jejich práci. Naši soudci také nosí talár. A mnoho jiných povolání nosí uniformy nebo jednotné pracovní oděvy.

Admin2

Tazateli,

neuzavírejte otázky po jedné odpovědi, v níž vám navíc kamarád neodpověděl na otázku PROČ.

Je to i v dalších otázkách.
Zajímá vás, nebo nezajímá správná odpověď?

Vaše jednání je nesprávné. Přece nejde o body, ale dovědět se správnou informaci.

Emefej

Admine zasáhni, prosím.

annas

Nasazením paruky soudci a advokáti signalizují, že už nemluví za sebe: ale jako autorita.
Používám paruk bje možné á zabránit identifikaci soudů v civilu.

Navíc od r. 2008 bylo používání paruk zrušeno. Soudci řešící kriminální případy si mohou tradiční oděv zatím ponechat.

Zdroj: https://zpravy­.idnes.cz/cast-soudcu-v-britanii-odlozi-po-300-letech-paruky-a-oblekne-novy-talar-1jl-/zpr_archiv.as­px?c=A080930_120237_za­jimavosti_ipl

Ale ještě v roce 2017 paruku soudci nosí – Stejně jako mnoho uniforem, tak i paruky jsou znakem anonymity, pokusem oddělit soudce od osobního zapojení a způsob, jak vizuálně čerpat z nadřazenosti zákona.

Paruky jsou natolik součástí britských trestních soudů, že pokud advokátka nenosí paruku, je to považována za urážku soudu.

https://people­.howstuffworks­.com/culture-traditions/national-traditions/why-british-lawyers-barristers-wear-wigs.htm