Kura

Proč nikomu nevadí fabriky, kde jsou zaměstnány stovky nebo tisíce lidí, ale školy ano?

Ve třídě je max. 30 dětí. Jednoduchým způsobem jde eliminovat kontakt s ostatními třídami i v jídelně, šatně, při odchodu. Ale fabriky, kde jsou stovky lidí na jedné směně a potkávají se všichni v jídelně, v šatně nebo jen obyčejně v provozu, nikomu nevadí. A přitom stačí jen jeden jediný, kdo bude mít vir, a ohrozí stovky lidí zaráz.

To se vláda tak strašně bojí ekonomického dopadu?

A jakého vlastně? Stejně klesne poptávka časem po všem a chvíli potrvá, než se situace vrátí.

Nejlepší odpověď
mosoj

Prosím, nechte těch blbých otázek a začněte přemýšlet. Co budeš jíst a za co se ti bude poskytovat zdravotní pomoc. Nevím jaký je ještě vyšší stupeň, ale vyhlášení válečného stavu bych nechtěl zažít i když si myslím že mnoho našich občanů by ho potřebovalo zažít jako koza drbání. Vyhlášení válečného stavu nemusí být jenom kvůli válce!!

Další odpovědi
da ny

Jak jste přišel na takovou pitomost, že to nikomu nevadí?
Ono není snadné všechny uvrhnout do karantény.
Také jste se jistě na ZŠ učili, jaký je rozdíl mezi výrobním nástrojem a výrobním prostředkem.
Kdo si myslíte, že vyrábí hodnoty, vydělává peníze?
Pouze dělníci.
A ti toho musí hodně „uživit“, vydělat na a pro ostatní.
V kapitalistické společnosti pro majitele a ostatní.
Převážná část republiky přece pracuje ve službách.
Nechat zhroutit chod nějakého státu není žádná sranda.

Rokio

Uzavření továren by neprospělo ekonomice. Ekonomika musí fungovat. Pokud by fabriky byly zavřené, ještě více by se krize prohloubila.

Pepa25

V žádné továrně určitě nesedí deítky lidí metr od sebe jako ve škole … závodní stravování by se mělo upravit tak, aby nepřišla do kontaktu celá směna najednou.

Mc Merkurion

… ale jo, docela dobrej nápad, školy nechat votevřený, věřím, že spoustě rodičů by se tento nápad zamlouval, a ještě povinně zavést internátní způsob >>> po vyučování vytáhnout spacáky a přespat ve třídě … to by byla karanténa-dovča, ten klid doma ..

Kura

Rokio. A když se nakazí kvůli jednomu zaměstnanci celá fabrika, tak to bude v pořádku ?

Edison

Tak to poraď politikům a neptej se tady, když seš tak chytrej.