Smack

Proč není v každém obchodu WC?

Mají jen Tesco a Kaufland.

Nejlepší odpověď
terry

Omyl.

  1. v každém obchodu jsou WC, pouze ne veřejné
  2. Není to jen Tesco a Kaufland, třeba v Globusu jsou také.
  3. Proč by měly být? Běžný nákup v průměru netrvá tak dlouho, aby byly potřeba.
  4. zbytečné zvyšování nákladů

Další odpovědi
Dochy

Ty větší obchody je většinou mívaj, stejně tak obchodní centra. K obchodům typicky s WC patří ještě OBI, Hornbach, Baumax, IKEA, Lídl (pokud už je v novějším kabátě).

A třeba u menších obchodů TESCO (Tesco extra) je obvykle také nenajdeš.
Tam kde mají větší počet lidí, kteří se pravděpodobně zdrží delší dobu je to nezbytnost. A podle mně i u těch menších je minimálně slušnost k zákazníkovi je mít, nebo být schopen zákazníkovi doporučit schůdné řešení jeho potřeb v rozumné vzdálenosti.

Emefej

Stavebně neproveditelné. Už vidím, jak se v mém oblíbeném pekařství zmenšuje prodejní plocha na úkor hajzlu.

Viktorie II.

Záleží na prodejní ploše.

JežíšKristus

Já bych ještě do každého obchodu narval pizzerii, nějakou relax zónu s xBoxem a klidnou část určenou ke spánku. Přeci není možné, abych si během nakupování nemohl dát pizzu a zdřímnout si!

elkon

V nákupních centrech běžně jsou veřejné WC. V malých prodejnách to je zbytečné a bylo by to neekonomické.

Drap

Potřebu učiň doma, nebo použij veřejné WC.

Disraeli

Podle velikosti… v hypermarketech jsou, v supermarketech (a podobných) ne. V nákupních centrech a obchoních domech samozřejmě taky, tam jich bývá i několik.
Hele, záchody tam jsou snad všude, akorát v těch menších jsou jen pro zaměstnance. ;)

V malých nejsou, protože by se to neoplatilo a není tam místo. Mě spíš štvou města, kde nejsou veřejné záchody…

Hlada

Protože by se o náklady na provoz WC muselo při stejném zisku zdražit zboží, což by způsobilo pokles tržeb.

Beno

V malých obchodech není, protože by zde museli zaměstnat uklízečku.

mosoj

Toalety musí být všude tam, kde se konzumuje jídlo. Kdo může dostat výjimku ale nevím.

Milan Sádek

Dobrý den. Malá otázka jaká je povinost na wc pokud malá prodejna napr. Cukrářství poskytuje sezení pro hosty ke konzumaci jídla a pití ?