Michal Kole

Proč není učitel povinnen platit studentovi doučování,pokud ve vyučovací hodině vykládá látku pro žáka nepochopitlně?

Neuvažujte variantu, že žák nedává pozor, vyrušuje, dělá bordel.

Je to hodně podobný případ, když si v hotelu zapaltíte plnou penzi a jídlo je „nekonzumovatelné“, že by ho snědl jen záchod nebo malé porce.

Když je základní a střední školství bezplatné, tak proč by měla rodina žáka nebo studenta připlácet na doučování, když je učitel „neschopný“?

Nejlepší odpověď
Reuef

Kdyz nastane pripad ze vetsina tridy neni schopna porozumet vykladane latce tak nejspis rodice zaku to reknou rediteli skoly a ten to bude nejak resit – a kdyz to nechape jeden nebo dva zaci a zbylych 28 ano tak je asi problem jinde ne ?

Další odpovědi
Drap

Učitel neodpovída za inteligenci svých žáků. Tak proč by měl platit ?

anonym

Michale, Tvůj dotaz bude správný jen z části. Neschopný učitel nejspíš nebude žáky ani doučovat. Proč by to měl dělat? Pokud nedokáže naučit v rámci normálního vyučování, tak jaký by byl ve výuce rozdíl odpoledne? Jenom snad unavenější a otrávenější jak žák, tak pedagog. Máš ale pravdu, že se najdou neschopní kantoři a potom je to pro žáky pohroma.
Problém zřejmě bude v tom, jak učitelovu neschopnost prokázat. Pokud existuje alespoň pár žáků ve třídě, ktreří učivo chápou, tak to neprokážeš, ani kdyby ses rozkrájel.

otázečkapani

skus promluvit s ředitelem nebo ředitelkou a nějak to viřešit
nebo řekni mamce a tátovi at se stebou místo doučování učí oni