Avatar uživatele
davestejk

Proč není internet na satelitu?

zdravím,
napadá mě taková věc… když už tak 35 let (digi tak 15) běžně funguje satelitní televize, tak proč se už běžně nevysílá z družic internet ? Samozřejmě chápu, že když by to bylo volně přístupné jako RTL, PRO7, SAT1, VIVA a tak… tak byl to vedlo k tomu, že by to všechno finančně kleklo (jako nahrávací společnosti s prodejem hudebních CD), ale mohlo by to být prostě jako UPC – kódované a prostě by jste zaplatili za dekódování, jako placené TV kanály. Myslím, že problém to vysílat na frekvencích jako TV by nebyl – jako s touto přenosovou rychlostí, protože když se vysílají v pohodě HD programy,tak ta rychlost tam musí být. Vím, že někdo řekne že je to zbytečné (ve městěch), ale prostě ve všech dědinách myslím, že zapojený kabel nemají… jedou třeba na nějaké dálkové WIFINY a to myslím, že není úplně vono :D

našel jsem teda teď, co sem to napsal nějaké https://intv.cz/ … a myslím, že to u nás, ale ani ve světě není vůbec rozšířené …
Když to teda existuje, tak proč to dávnou už tolik lidí nemá?
Proč je to novinka až teď ? Když už (digi televize) dávno je ?

Nebo jsem prospal roky ? :)

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 2811 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

podle mě je to pomalé a hlavně drahé

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Proč, proč. Kdysi jsem se o to zajímal ale cena připojení byla tehdy 1400 Kč / měsíc. Navíc zařízení bude velmi drahé, je třeba mít oboustranné spojení se satelitem.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Na pozemní TV je přece kanál Seznam.cz a stačí se připojit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Internet sa šíri aj satelitom, sme v 21.storočí.
Satelitný internet bežnými prostriedkami je pomalší a menej efektívny. Zatiaľ. Technika kráča míľovými krokmi. Veď napríklad, keď si objednáte u nemenovanej tv distribučnej spoločnosti s medzinárodnou účasťou v strednej Európe satelitnú tv, môžte k nej objednať aj internet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mzm

Třeba jenom kvůli odezvě, která bude vždy minimálně asi 0,5s, co že dnes poměrně dost. Televizi to nevadí. (Std geostacionární družice lítá asi 35000 km nad povrchem, takže dotaz letí 70 000 km tam a odpověď zase 70 000 km zpátky, což je cca 140 000 km a to je přibližně ta (necelá půlsekunda) Po zemi je to mnohem rychlejší).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Měl jsem možnost vyzkoušet a připojit se na satelitní internet u známého na chalupě. Je na samotě u vody v lese. Žádné jiné možnosti připojení nejsou k dispozici. Tak zbývalo jen připojení přes satelit. Je to hodně drahé a příšerně pomalé spojení. Je to opravdu poslední nouzová možnost jak se připojit k internetu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
davestejk

ještě jednou dík

před 2810 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
davestejk

DĚKUJI ZA ODPOVĚDI.

před 2811 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Barbakane, houby platné. Aby ti to fungovalo musíš mít naladěný Seznam a připojení internetu.

před 2811 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Mosoj, vždyť o tom píšu. Já mám v nabídce i seznam, ale nemám připojení.

před 2811 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek