Kelt

Proč nemohu zapisovat do souboru?

Mám v notebooku Open office a zvolil jsem si tabulkový soubor s příponou ods, tedy něco jako je klasický Excel. Začal jsem si tady vytvářet německo český slovník, abych věděl, kolik slovíček znám. Včera jsem začal, napsal si asi 30 slovíček a dneska se do toho souboru nemohu dostat, respektive nemohu zapisovat další výrazy. Objevuje se mi tam Excel, chce abych se registroval. Vše je třeba aktivovat, ale včera to nutné nebylo. Možné řešení vidím v tom, že si každý den vytvořím nový soubor, do kterého budu kopírovat to, co jsem udělal a pak budu pokračovat atd. Textové soubory mi fungují normálně. Soubor s příponou odt mohu upravovat stejně jako Microsoftový doc, ale u toho tabulkového to nejde.
Pokud se tedy zaregistruji a vytvořím účet u Microsoft, co mne to bude stát? Nebo jak je to ? Děkuji.

Odpovědi
dubraro

Já bych si tipl, že z nějakého důvodu máš příponu .ods svázanou s Excelem.
Podívej se do Nastavení – Aplikace – Výchozí aplikace – Zvolit výchozí aplikace podle typu souboru.

Dochy

Jednoduchý test: Otevři to cíleně v open office. Mělo by to jít. Pak si uprav asociace souborů k aplikacím.