Sjømann

Proč nemalá část českých političek nedokáže udržet nervy na uzdě a začnou se snižovat k invektivám a zoufalým výkřikům?

Teď mám na mysli vysoce postavených žen v politice. Přijde mi, že je to dáno přecitlivělostí a emociálním nastavením žen. Když vidím jejich mužské kolegy, tak se dokážou mírnit, případně, pokud dojde k invektivám, dokážou si to chlapsky vyříkat. Ženy ovšem jsou schopné dělat si peklo a tím dost poštvávat veřejnost proti sobě. Zvlášť, když jejich výroky demonstrují neznalost dané problematiky. Dokázaly se ženy vypořádat s postaveními, se kterými přirozeně v minulosti nepracovaly? Zde výběr:

https://www.no­vinky.cz/clanek/do­maci-zuzo-jsi-krava-cernochova-sepsula-majerovou-za-jeji-trapnosti-40426634
„Zuzano, jsi kráva.“ – Jana Černochová

https://echo2­4.cz/a/HQQqi/­zpravy-domaci-rozvasnena-cernochova-sovinisticka-prasatka-vyjela-komentatori-echo
„I bez zvuků vypadají jak banda vylitejch impotentů.“ – Jana Černochová

https://cnn.i­prima.cz/peka­rova-delaji-ze-me-certa-ale-zla-nejsem-moc-dobre-vim-co-lidi-trapi-229536
„…Mí kritici jsou plní zášti a frustrace.“ – Markéta Pekarová Adamová

https://echo2­4.cz/a/ScwFA/­senatorska-spina-schillerova-rozhorcila-opozici-citovanim-vzkazu-verejnosti
„Opoziční a senátorská špína.“ – Alena Schillerová

https://echo2­4.cz/a/S4qAV/­malacova-nazvala-babise-debilem-udelal-bordel-a-tedkon-to-musime-sliznout
„To je bordel, co ten Babiš udělal, a teďkon to musíme všichni slíznout. To je debil.“ – Jana Maláčová

Použité zdroje: Echo24, Novinky.cz, CNN Prima News

Nejlepší odpověď
Ametyst

Protože to nejsou profesionálové, ale amatéři. Za prvé, doba všeobecně zhrubla. Klesáme s úrovní stále víc dolů. Sprostota se už stala součástí mainstreamu. Stačí se podívat, kam se posunul humor.
Za druhé, dnes jsou hrubé výroky beztrestné. Zvlášť když masmedia předem ukážou “viníka”. Viník se obvykle vyznačuje opačným názorem, než má mainstream, vláda.
Ženy – političky jsou sice emotivní, ale podívejte se, jak se Fiala a jeho vláda chová k českým lidem, k opozici: žádná věcná debata, žádné diskuze: děláme to dobře, a vy budete poslouchat, jinak vás vyhodíme. Totalitně obsazují všechny možné funkce, teď mají i prezidenta. Mají i posty v soudnictví,(ne­závislé???) v armádě, úředníky z předchozí éry vyhodili. Dusí opozici jako to dělali komunisti. Jiný názor je nepřípustný, ba trestný.
Olympionik David Svoboda neřekl nic jiného, než tvrdí i Mezinárodní olympijský výbor! Přesto je Černochovou degradován a trestán.

Další odpovědi
plebs

Podívej brachu řeknu svůj názor.
Vztek je nejlepší jak předvádět svoje omezené ego.
Můžou to být také traumata z dětských let.
Politická traumata vzniklá k vůli egu které považuji jako za absolutní pravdu a nemohu je prosadit.
Nefunkční rodina.
Dipolární porucha.
Schizofrénie.
Porucha osobnosti.
A jak má ještě názor můj kolega který je znám jako místní obšoustník, nedokonalá soulož, často přerušovaná soulož, krátká soulož a když dáma nedosáhne orgasmu.
A hlavně veliké ohromné štěstí že u červeného tlačítka v Rusku nejsou dámy, tak již začala 3 sv. válka několikrát.

Pepa25

Podobný seznam není problém sestavit i pro politiky – muže. Otázka je proto misogynní a irelevantní.

Sjømann

Uf, už jsem se bál, že nenapíšete a patřičně nezaškatulkujete. Už jsem zjistil, že jsem se misogyn. :) Ono je to snažší, než argumentovat či oponovat věcně – nežádám to od Vás.

Pepa25

Já bych také velmi rád od vás věcnou argumentaci, ale té se nedočkám (vždycky jsou vaše „otázky“ takový výběr faktů, aby to správně dokreslilo ten správný ideologický pohled na svět), takže v ni nedoufám a nechci ji. Ani nechci odpovídat (není na co, potvrzovat váš názopr nemusím, máme tu demokracii, ne bolševickou totalitu), jen si dovolím komentovat. Dřív než nám to tu vy a vám podobní zakážete …

Sjømann

I vy liberále jeden, čím dál více pro smích 😁

Pepa25

Víte, že je úplně jedno, pak jakým dalším nickem zde píšte, ale ihned jste poznat podle svého trapně útočného stylu na názory ostatních?