dust8

Proč nelze zrušit poplatek za TV, když člověk prokáže, že si platí např. O2TV a nemusel by platit za oboje?

Nejlepší odpověď
Drap

To jsou dvě rozdílné věci a za každou platíš zvlášť.

Další odpovědi
anonym

pokud vlastníš jakýkoliv přístroj technicky způsobilý k příjmu pozemního TV vysílání máš povinnost konsesionářský poplatek platit. Musel bys prohlásit, že žádný takový přístroj nemáš. Například místo televizoru bys musel mít monitor bez televizního tuneru. Pak opravdu platit nemusíš. Online příjem do té definice „zatím“ nespadá, takže opravdu se to týká jen zařízení schopných přijímat signál z pozemních vysílačů.

Problém je v tom, že spousta lidí kteří přijímají VOIP televizi přes internet k tomu používají televizor schopný příjmu pozemního vysílání a z toho jim vyplývá povinnost platit i konsesionářské poplatky.

Kepler

Platí se když se prokáže, že vlastníš jakýkoliv přístroj, který je schopný přijímat vysílání státoprávních TV kanálů (ČT), tedy i PC apod.

zjentek

Neplatíš za TV, platíš za ČT! O2 platíš za to, že se můžeš na telku dívat. ČT za to, že existuje. Buďme rádi, bo taky existovat nemusela. A bez existence ČT by byla mentalita českého ovčana někde zcela jinde. Tím ovšem neříkám, že by na tom byl špatně! Vítej v kocourkově, neboli ČRdeli, bo krom ČT, tak i ČR platíš za jeho existenci, třebaže tyto dvě spojené nádoby nepotřebuješ a nechceš.

Franta_Intoš

pak jsou tu ještě televize jako třeba noe nebo lux :D

elkon

zjentek, píšeš nesmysly. Přečti si příspěvek George.

zjentek

To je teď nově? Novinka? Pokud já pamatuji, tak bylo třeba být slepec anebo nemít el. kabel se šťávou připojený k domu, aby se konces. ppl neplatil.