Kepler

Proč někteří psi rádi kopulují s naší nohou?

Nejlepší odpověď
cochee

Dělá to vždy pes (samec) (feny píchají polštář nebo hračku, jak píše IceT). Je to dosti znepokojivé chování. Ne však pro ten samotný akt, ale proto, že je to jeden z nejvýraznějších projevů toho, že ten pes si dělá nárok být ve „smečce“ alfou. Pokud to nemá lidem ve „smečce“ ve velmi krátkém čase přerůst přes hlavu (ze psa se stane opravdu alfa a pak se chová nevhodně, nemá problém fyzicky napadat členy „smečky,“ značkuje si prostor dle libosti [v bytě naprosto nepřijatelné!] atd.), je třeba co nejdříve rázně zakročit. Ne však fyzickým trestem = bitím, nebo snad křikem… tomu on neporozumí. Správný postup je ten, že přímo při tomto chování psa je nutné jej chytit pod krkem, povalit na záda a takto jej nějaký čas držet; pokud se vzpouzí, nebát se za ten krk přitlačit, až se bude dusit. Tohle přesně totiž pro psa znamená, že alfou není, že je alfou ten, kdo jej právě porazil a „umravnil“ a že čokl bude teď tancovat tak, jak alfa píská. Bylo to těžké u mého psa, který váží přes třicet kilo… musel jsem to během roku a půl, dvou let asi 3× – 4× zopakovat, to bude u psů s tvrdší letorou nejspíš potřeba, ale už si to nedovolí, má ze mě respekt, alfou jsem já. Otec, než zemřel, pro něj alfou nebyl, protože otec jej za to nesmyslně bil a řval na něho, což se naprosto míjelo účinkem.

Doufám, že víš, co znamená v psí terminologii alfa? alfa – samec?

Další odpovědi
klumprt

Patrně jde o to, že považují lidskou rodinu za smečku. A některé členy asi považují za fenky ochotné ke kopulaci. Na základě čeho, to netuším. Možná je to nějakým pachem nebo chováním toho člověka. A většinou jde o někoho nově příchozího. Podle mých zkušeností po důrazném odmítnutí pes obvykle pochopí, že z toho nic nebude, a dá už napříště pokoj.

Kajoch

Jednoduchá odpověď.Projev oddanosti a přízně pánečkovi.lhostejné je, jestli to dělá pes nebo fenka.Osobní zkušenost:)

zjentek

Mně tohle žádnej pas neudělal, co jsem živ… a že už je to dlouho. A to jsem se na ně vždy JEN DÍVAL! ;)

aliendrone

Gratuluji, dostals mě!!! Tak TOHLE tedy VÁŽNĚ NETUŠÍM!!! :)

Cenobita

No, s tou alfou to sice vypadá smysluplně, ale já myslím že je to pro psa něco jako pro primáty (a člověka) onanie či masturbace.

Kepler

Kajoch: já mám zkušenost jinou: vždycky to byl pes (aspoň myslím) a klidně poskákal i návštěvu 🙂

iceT

Od kamošky to dělala fenka, jestli to dělala lidem jsem neviděla, ale často prznila polštář.