autacek

Proč nejsou vojenské hřbitovy označeny insigniemi tehdy platnými, ale často až státními symboly dneška? Jak se to hodí?

Pamatuje na to Ženevská úmluva, nebo co si myslet o tom, že hroby hitlerovských nacistických vojáků nejsou označeny hákenkrojcem, případně zde nevlaje vlajla nacistického německa, nýbrž vlajka dnešní BRD, naproti tomu třeba u hrobů rudoarmějců jsou pořád symboly jako hvězda srp a kladivo, vlají zde dnešní ruské vlajky, ale třeba po běloruských, nebo ukrajinských ani památky?

P.S. No především mě zaráží ti Němci, kteří nás tu za války masakrovali a dnes jim tu vzdáváme stejnou čest, jako osvoboditelům. Alespoň by se mohly věci nazývat pravými jmény.

Odpovědi
Ametyst

Tady je vynikající rozhovor s historikem, který uvádí propagandu na pravou míru. Opravdu stojí za poslech: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=IHHGBJX1Y­lE&t=14s

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.