KubikS7

Proč nechal Kaddáfí po svém nástupu odstranit všechny americké a britské základny na území Libye?

Podotázka : Proč vyhnal početné komunity židů a Italů?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud to chápu správně, tak mu šlo o to, aby Libye patřila skutečně Libyjcům. Nebyl sám z afrických čelních představitelů, kteří chápou zahraniční vliv USA, Anglie, Itálie a podobně jako pro svou zemi negativní, až zhoubný.
Cizí státy se v zájmu „hájení práv a svobod“ obyvatel neúčastní v jednotlivých zemích určitě jen mírových jednání, ale vedou je k jejich přítomnosti naopak rize hospodářské a materiální zájmy. Kaddáfí tyto zájmy neměl chuť podporovat.