Lurius

Proč nás mozek nutí něco dělat, když nám může kdykoliv vytvořit výsledné pocity a uspokojení, pro které to děláme?

Nás mozek nás vlastně odměňuje a trestá za to, jak nakládáme s vlastním životem, a nutí nás honit se za iluzí absolutní spokojeností, kterou nám nikdy nedá

Nejlepší odpověď
Kelt

To si jenom myslíš. Ty si můžeš mozek vytrénovat k obrazu svému. Více NLP – neurolingvistické programování. Mozek funguje jako program počítače a ten program si můžeš změnit. Může tě bavit hrát fotbal, lézt po horách, nebo létat jako pilot, či podnikat v obchodě nebo být politikem. To, co je dobré a špatné si určujeme sami. Mohu skákat padákem, nebo se válet na pohovce a říkat, jak je to skvělé. Ale hlavní je jednat.

Další odpovědi
Filip84

Já to takhle nemám.

Pokud to tak máš, a pokud Ti to nevyhovuje: přegrogramuj si biologický makroprocesor. Žádný problém v tom není! 🙂

ReArnost

Protože potřebuje motivaci. Člověk je tvor hloupý a lenivý a po čase by aplikoval stále stejnou iluzi na více cinností

LUF

Pokud se v minulosti narodil člověk, který nic nedělal, tak nepřežil. My jsme potomci těch, kteří něco dělali a to jsme zdědili

Kazatel

Jestli to nebude tím, že tvůj prvotní předpoklad je špatný. A očividně s tím nemá problém ani ten, který nominuje tyto otázky do výběru. Fakt smutný, kam to zde dospělo.

Lurius

Kazatel: To mě mrzí že si to bereš tak osobně, kdyby mě radši zajímalo kolik manželek stihne obhospodařit průměrný Arab, bylo by to tu zase o něco snesitelnější

Kazatel

Tak já se ptám nainformaci, která není veřejně známá. To, že mozek i tělo reaguje na všelijaké látky, adrenalinem počínaje, drogami konče, snad ví i malé dítě. Výsledné pocity se tedy dostaví, až na základě určitého stimulu. Nebylo-li by tomu tak, byla by to chyba a ty bys umřel třeba hlady.

Lurius

Neříkám že se tomu nedá zabránit, měl jsem ale samozřejmě na mysli zdravý mozek a naše přirozené chování, stejně jako nás ani mrtvý mozek nenutí chodit a jíst

ReArnost

Mrtví mozek může nutit k chůzi i jídlu. Znám to. Mě se to stává často