Avatar uživatele
Lurius

Proč nás mozek nutí něco dělat, když nám může kdykoliv vytvořit výsledné pocity a uspokojení, pro které to děláme?

Nás mozek nás vlastně odměňuje a trestá za to, jak nakládáme s vlastním životem, a nutí nás honit se za iluzí absolutní spokojeností, kterou nám nikdy nedá

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, zjentek před 653 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

To si jenom myslíš. Ty si můžeš mozek vytrénovat k obrazu svému. Více NLP – neurolingvistické programování. Mozek funguje jako program počítače a ten program si můžeš změnit. Může tě bavit hrát fotbal, lézt po horách, nebo létat jako pilot, či podnikat v obchodě nebo být politikem. To, co je dobré a špatné si určujeme sami. Mohu skákat padákem, nebo se válet na pohovce a říkat, jak je to skvělé. Ale hlavní je jednat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Já to takhle nemám.

Pokud to tak máš, a pokud Ti to nevyhovuje: přegrogramuj si biologický makroprocesor. Žádný problém v tom není! 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReArnost

Protože potřebuje motivaci. Člověk je tvor hloupý a lenivý a po čase by aplikoval stále stejnou iluzi na více cinností

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
LUF

Pokud se v minulosti narodil člověk, který nic nedělal, tak nepřežil. My jsme potomci těch, kteří něco dělali a to jsme zdědili

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kazatel

Jestli to nebude tím, že tvůj prvotní předpoklad je špatný. A očividně s tím nemá problém ani ten, který nominuje tyto otázky do výběru. Fakt smutný, kam to zde dospělo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lurius

Kazatel: To mě mrzí že si to bereš tak osobně, kdyby mě radši zajímalo kolik manželek stihne obhospodařit průměrný Arab, bylo by to tu zase o něco snesitelnější

Avatar uživatele
Kazatel

Tak já se ptám nainformaci, která není veřejně známá. To, že mozek i tělo reaguje na všelijaké látky, adrenalinem počínaje, drogami konče, snad ví i malé dítě. Výsledné pocity se tedy dostaví, až na základě určitého stimulu. Nebylo-li by tomu tak, byla by to chyba a ty bys umřel třeba hlady.

Avatar uživatele
Lurius

Neříkám že se tomu nedá zabránit, měl jsem ale samozřejmě na mysli zdravý mozek a naše přirozené chování, stejně jako nás ani mrtvý mozek nenutí chodit a jíst

Avatar uživatele
ReArnost

Mrtví mozek může nutit k chůzi i jídlu. Znám to. Mě se to stává často

Nový příspěvek