doney gal

Proč myslíte, že se moc nelyžuje v Himalájích, na Altaji, Ťan Šanu, Pamíru?

Pár středisek tam je, ale ve srovnání s evropskými lyžařskými středisky, je to nic. Že by kvůli chudobě?

Tak mohli by tam lyžovat Indové, Tibeťané, Nepálci, Afghánci, Mongolové, Číňané, Kyrgyzové atd. :D

Nejlepší odpověď
Kepler

Řekl bych, že to jsou jedny z nejhůře přístupných částí světa, téměř žádná infrastruktura.

Další odpovědi
aliendrone

Většina lyžařů si chce zalyžovat s komfortem. Proto vyrostly Alpy, jiný důvod mne nenapadá. Jen malé procento lyžařů jsou masochisté, na spaní v zemljance, žraní konzerv apod. nikdo není zvědavý (obzvlášť když si k tomu připočteš dobu cestování). :)

Mc Merkurion

… kdo by taky jezdil na víkendovou lyžovačku do Himalájí, je to krapet z ruky, nemyslíš? … hubu si můžu rozmlátit i u nás za barákem …

Emefej

Dostupnost.

dubraro

Špatně se tam cestuje a bydlí. Taky je to docela drahé.