Frogman

Proč může být prezidentem jen člověk starší 40 let?

Nejlepší odpověď
Alesh

Předpokládá se, že člověk v tomto věku již bude dostatečně moudrý a vážený. Skoro si říkám, zda by ale neměl existovat i ten druhý limit, tedy max. věk pro tuto funkci. 🙂

Další odpovědi
Drap

Proto, že tak stanovuje zákon.

marci1

Má větší životní zkušenosti. Je zajímavé, že např. ve Francii je to 18 let a v Itálii až 50 let. 🙂

orwell

Aby měl s vysokou pravděpodobností už po pubertě.

Disraeli

Očekává se jistá vyzrálost, zkušenosti a moudrost nabytá věkem. Jenže ono to takhle nefunguje…
Už tak tu funkci může zastávat každý vůl (nad 40 ;)). Alespoň nějaký ten limit tam je. I když zrovna tenhle je docela zbytečný.

Suy566

Je to přiliš složitá a náročná pozice. A je tam hodně zoodpovědnosti, musí umět perfektně angličtinu což vyžaduje roky praxe. Apod.

JežíšKristus

Těžko říct, asi aby ten člověk už byl senilní, a premiérovi moc nekecal do práce.
Rozhodně to není o tom, že ten člověk má být nějakým způsobem moudrý a vzdělaný, to by potom taková hranice platila logicky i pro poslance.

zjentek

Aby tam chlapi nevolili jenom ženské a byla vůbec jakási ROVNOST!

Reezo

Předpoklad je ten, že ve 40 už bude mít ten člověk nějaký zkušenosti. Já bych ještě přidal to, že prezident nemůže být někdo kdo má partnera/ku nebo děti.
Ono se to nezdá, ale prezident co má závazky bude vždy upřednostňovat své potomky atd…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Reezo_ Jaks přišel na to, že prezident nemůže mít manželku a děti? V poslední době všichni naši prezidenti měli manželky i děti a tahle podmínka rozhodně v naší ústavě ani dalších zákonech není.

Drap

Podmínka, že by musel prezident umět anglicky nikde v zákoně neni. Neni ani žádná podmínka pro vzdělání. Prezident by teoreticky mohl být podle současné legislativy i negramotný člověk, který by se neuměl podepsat.