dust8

Proč musí být na kreditní kartě podpis?

Nejlepší odpověď
Alesh

Přežitek z dob minulých. Vzhledem k tomu, že kartu ti už snad všechny banky posílají domů poštou, tak nikdo nezkontroluje, jestli sis ji fakt podepsal. Zrovna tak s terminálem, který by vyžadoval podpis jsem se už roky nesetkal.

Další odpovědi
cochee

Relikt z dob minulých (ovšem i s takto starým dědictvím by měla být moderní karta kompatibilní) – při platbě pomocí mechanického imprinteru (zvaného „žehlička“) se otisk podepisoval a ten, kdo platbu přijímal, byl ve shodě s pravidly karetní asociace povinen zkontrolovat shodu podpisu na kartě a na otisku. To ospravedlňuje podpis na embossované kartě; k čemu je podpis na kartě neembossované – to nevím, s terminálem vyžadujícím podpis, jak popisuje Alesh, jsem se nesetkal nikdy. Zřejmě v minulých časech byly možné transakce s kartou na přepážce banky, přičemž mohla nastat možnost, že bankovní úředník neměl k dispozici elektronické zařízení k manipulaci s kartou.

autacek

K lepší ověření totožnosti disponenta, v případě potřeby. Většinou to ale není třeba.

Dochy

Aby jej bylo možné zkontrolovat. Bacha, stále jsou místa (i když zřejmě ne v ČR) kde terminál neumí ověřit pin u vydavatele karty (např. UK). Takže tam je možnost buď použít kartu jako kontaktní a nechat PIN ověřit svou kartou (pokud ta možnost není zablokována), nebo platit nízké částky bezkontaktně, nebo pak právě použít ověření podpisem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.