klimes.ka

Proč mohly středověké popravy vyvolávat u žen sexuální vzrušení?

Jak je možné, že zdánlivě tak nechutnou věc, jako středověkou popravu, sledovaly údajně některé ženy s obrovským zájmem a údajně u nich v některých případech dokonce vyvolávala vzrušení. Byla to jen nějaká forma úchylky nebo to bylo normální?

Odpovědi
Jenda.123

Musím se upřímně přiznat, že některé filmové scény buď poprav nebo mučení u mě lehké vzrušení umí vyvolat také. Je to logické.

Např. na gilotinu se musela vězni rozstřihnout košile, čili mu byl vidět vršek trupu. A když se jednalo o svalnatého odsouzence, není divu, že společně s připoutáním toto mohlo u žen vyvolávat určitou formu vzrušení.

Ve středověku navíc před popravou vězni sundávali různé části oblečení a vysvlékávali se nebo vyzouvali z různých důvodů. Oblečení a boty byly v té době drahé a tak by byla škoda, kdyby se zničily krví nebo spálily.

Lgee

I ve středověku existovali psychopati a dokonce i psychopatky.

Jinak pokud máš na mysli ze to dělá druhé pohlaví tak to asi sexuálně přitažlivé je a tudíž to může vyvolat vzrušení..

led

Ťažko porovnávať dnešným pohľadom. Popravy bývali nielen odstrašujúcou hrozbou, ale v časoch stredoveku bol pohľad na smrť a utrpenie bežným javom.„Diváci“ hodnotili nielen činy odsúdenca, ale aj odstrašujúcu (alebo tajne uľahčujúcu) šikovnosť majstra kata. Po poprave bývali často „ľudové“ oslavy aj so sprievodnými javmi (aj sex).

Rokio

Lgee: Psychopati byli ti vězni odsouzení k smrti. Ti, co se na ně dívali, byli přece lepší.