9 řemesel

Proč mne zase dohnala nad ránem a zmocnila se mého údu

zvaného noha?Myslím tu potvoru svalovou křeč.To byla věčnost než přešla,to jsem si i na nohu stoupl.Jak a proč vlastně vzniká ??

Nejlepší odpověď
kropitko

Zřejmě nedostatek Magnesia,hořčí­ku,hned zítra skočte do lékárny,zakupte a dlabejte,jo a když už to přijde,tak se pokuste bolest překonat a kroutit nohou,chodidlem,kot­níkem jak to půjde,přitom si můžete lehce sval masírovat.

Další odpovědi
quentos

kropitko má s hořčíkem sice pravdu, ale na co ho žrát z tuby z lékárny, když si stačí koupit extrahořkou čokoládu, máte to tak příjemnější … 70–80% kakaa a máte hočíku habaděj. Mně tedy na křeč vždycky pomohla

anonym

http://www.on­ko.cz/lekar-jak-na-krece-v-nohach/

Merlin

Můj lékař taky říkal že k tomu co píše Kropítko to zhoršuje ještě nedostatek tekutin.

Bééruška

Jůů , a kteráže nožka to byla?,ta prostředná??
Tam by misto magnesia bolo lepšé skokanium 3× denně bez jídla.

anonym

Moje zkušenost s křečemi v nohách: preventivně doplňovat hořčík, ať už čokoládou (kvalitní hořkou) nebo vodou Magnesia či léky z lékárny, hodně pít, stačí obyčejná voda. Když přijde křeč, dobelhám se do koupelny a sprchuji nohy hodně teplou vodou, jak nejvíc snesu. Tím křeč přejde, potom nohy ručníkem ještě promasíruji, navléknu ponožky bez gumiček (už jsem stará, tak to nikomu nevadí), napiji se vody a zalezu zase spát. Myslím, že je důležité mít dostatečně dlouhou přikrývku, aby nohy nekoukaly ven a neprochladly.

Michal

Příčin může být mnoho ,poraďte se s lékařem.Kvalitní masáže by Vám jistě ulevily.