Rančer

Proč minulý (tedy komunistický) režim neměl rád členy hnutí Hippies?

Nebylo toto hnutí pro mír, jako právě i hnutí komunistické? Nebo se to zakazovalo a stíhalo proto, protože to vznikalo na Západě?

Odpovědi
elkon

Jejich určité volnomyšlenkářství jim nebylo po chuti. Potřebovali mít vše pod kontrolou. A vzniklo to v Americe. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hippies

dubraro

On je měl rád. Ale ne u sebe doma. Třeba americké hippies při hnutí proti válce ve Vietnamu Sovětský svaz podporoval.

led

Hippies nemalo rado žiadne politické zriadenie.
Hippies svojim zameraním boli proti násiliu, proti vojne a návrat k prirodzenému spôsobu života.
To „hnutie Hippies“ čo dnes propagujú ako hnutie Hippies, nie je to, čím bolo v čase svojho vzniku a masového rozšírenia. Ešte je nás dosť, myslím, že aj na tejto stránke, čo sme zažili skutočné „Deti Slnka“ (hipíkov).