Proč ministerstvo práce a sociálních věcí nezatlačí na Úřady práce, aby nedělali státu ostudu a dávali lidem práci?

Místo propouštění lidí měli lidi převést na tu pozici, kde lidem hledají práci.

Místo koukání jen do své databáze by měli koukat i na jiné pracovní servery. Ne každý umí tak dobře s internetem, aby si to našel sám.

S méně průbojnými jedinci zajít na pohovor a umluvit zaměstnavatele, aby ho vzal.

Když se ho nepodaří méně ambiciózního jedince zaměstnat tak dostane od města zametání a to mu sebevědomí ještě sníží, tudíž je uplatnitelný ještě méně.

Nejlepší odpověď
mosoj

Správná otázka by měla znít : Proč se stát nestará o to aby se u nás vyrábělo? Pak by nebylo tolik nezaměstnaných. Když každý z nás vyjmenuje ty fabriky které chcíply jenom v jeho okolí, tak se to na tento server nevejde.
Pokud nebude výroba, bude stále víc a víc nezaměstnaných a také ve státní kase bude stále méně a méně peněz. Nakonec si budou statní úředníci vyplácet jenom výplaty , dvacátépáté platy! a odměničky za neúnavnou a do noci trvající práci. Na zdarvotnictví, školství a pod. nezbyde vůbec nic. Toť je výsledek více než dvacetileté dřiny našich vlád.
Pokud toto lidé nepochopí bude stále hůř.
Doplňuji:
Ještě malá zmínka o státním dluhu.
Jeho aktuelní výše je 1 510 600 000 0­00 Kč.
Podle oficiálního odhadu se výše korupce u nás pohybuje někde kolem 120 000 000 000 Kč.
Pokud by se korupci podařilo minimalizovat tak do 15 let je statání dluh zlikvidován ( prosím je to teoretická úvaha) bez jakýchkoliv dalších úspor a obírání lidí.
S tímto nelze nesouhlasit. Pokud s tím někdo nesouhlasí, lze se domnívat že na té korupci nějak participuje.
Co dělá naše vlada?

Další odpovědi
kropitko

Já jsem spokojená, manžel po té, co se přihlásil na úřad práce, jelikož nemohl sehnat práci, tak mu úřad nabídl rekvalifikaci, manžel si dodělal řidičské oprávnění skupiny C a profesní průkaz, který hradil stát, to vše mu stát zaplatil(na to fakt peníze nebyly). Dnes má práci, sice je v práci od nevidím do nevidím, ale i platí a to se počítá. I já zvažuji, že až mi skončí mateřská, tak využiji možnosti rekvalifikace. Doufám, že pak dostanu místo ve firmě, kde pracuje manžel, ať už jako dispečer, nebo klidně řidič,,,

Myslím, že kdo chce, vážně chce, tak mu je úřad(stát) schopen v tomhle směru pomoci.

Jinak, to stojí víte za co??,

baghira

Lidem nedávají práci úřady, ale zaměstnavatelé. Případně může člověk pracovat jako živnostník na vlastní triko, a případně se sám zaměstnavatelem stát.
Zaměstnavatel dá práci jen těm lidem, pro které nějakou práci má, a kteří jsou pro něj užiteční – ne proto, že ho nějaký úředník ukecá. Protože musí své zaměstnance zaplatit, a peníze nerostou na stromech – ta firma je musí napřed nějak vydělat.

Chválabohu, že už nemáme pracovní povinnost jak za socáku.

Drap

Pokud vím, tak úřady práce shánějí práci jen zcela vyjímečně. Oni pouze evidují. Kdo nemá práci tak toho zapíší, a kdo potřebuje lidi na práci, tak se přihlásí a oni to také zapíší. Vyjímečně se stane že tam člověk najde práci.

Valky

Protože žádná práce není a stát nezajímá, že obyčejní lidé nemají co dělat… A nemají peníze! I když umíte hledat sám, nemusíte nic najít. Mojí maminku těsně před mou maturitou vyhodily z práce a od té doby jsme obě bez zaměstnání, hledáme přes internet, obvoláváme známé, chodíme na pracák a nic… více než rok nemáme ani jedna práci. A to je tady v té republice a v této době normální.. Protože oni se starají, jak si nahrabat do svého koryta a na ostatní kašlou!