Cibule

Proč mi po alkoholu zrudnou tváře, když mám nízký tlak?

A to mi stačí jen doušek vína a hned mám tvářičky jak Marfuša :D Nemělo by se tohle stávat lidem s vysokým tlakem a ne s nízkým? Proč na to někdo trpí a někdo ne?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Alkohol zvedá náhle krevní tlak.

Další odpovědi
fcoop

Alkohol pronikavě zvyšuje krevní tlak. Když někdo má vyšší krevní tlak a vypije nárazově větší množství alkoholu, koleduje si o cévní mozkovou příhodu," poznamenává primář oddělení závislostí bohnické psychiatrické léčebny Karel Nešpor.

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/zdravi­.aspx?c=A040808­_232329_koure­ni_pol

Syd

alkohol snižuje tlak – rozšiřuje cévy, včetně cév v kůži, proto se víc prokrví a zrudne