Radovan Noga

Proč mi pískají brzdy, i když mám vyměněné kotouče a destičky, ale jakmile se brzdy zahřejí, začnou pískat atd.?

Proč mi pískají brzdy?Mám Golf 1,9 tdi mám vyměněný kotouče a destičky, ale jakmile se brzdy zahřejou začnou pískat, záleží jak rychle se točí kolo, jakmile šlápnu na brzdu tak to přestane.a pak znova. děkuji za odpověď.

Proč mi pískají brzdy? mám vyměněný kotouče a destičky, ale jakmile se brzdy zahřejou začnou pískat, záleží jak rychle j

Nejlepší odpověď
aliendrone

POKUD to jsou brzdy (obvykle ano, ale někdy se podobně projevuje podobně po určitou dobu i odcházející ložisko), tak je to způsobeno nečistotou. Destička po uvolnění pedálu nedostatečně odrazí od kotouče, což v konečném důsledku vede právě k tomu pískání.

Řešení je prosté – rozebrat a vyčistit. Sundej brzdič a drátěným kartácem pořádně projeď vodítka/drážky, destička musí volně chodit. Případné výrobní přesahy na destičce začisti jemným brusem RUČNĚ, nikoliv strojem (lehoučce srazit hrany) – destička v zářezu/drážce musí volně chodit. NE že na to vezmeš pilník nebo tak něco, stačí jemný šmirgl 240 nebo jemnější! A ZÁSADNĚ se ty drážky nemažou – ani grafitem, prostě NE! Jen to očisti a zkompletuj, nic víc v tom není.

NEBO to můžeš ignorovat, po pár tisících se to srovná samo (oběhá se), ale to je jen pro silné povahy, osobně mě pískání brzd vytáčí k nepříčetnosti, nevím proč. ;) :D

Další odpovědi
dubraro

Destičky z druhovýroby, nejlépe čínské.

mosoj

  1. destička ve vodicí drážce by měla mít mírnou vůli.
  2. Velmi často bývá zatuhlý píst v brzdiči. Většinou je třeba vyměnit, včetně jeho těsnění. Jeho pokovený povrch bývá narušen korozí.
  3. Kdo měnil kotouče a destičky, ten by to měl vědět nejlépe. Při výměně destiček je třeba píst zatlačit do brzdiče!! Musí to jít plynule silnějším zatlačením, nikoliv to tam nějak rvát.

Kryšpín

Díly made in Poland, příp. rákosí