Avatar uživatele
lyn8

Proč mi nejde v Excelu označit více nesousedících buněk pomocí Schift (nebo Ctrl) + levé tlačítko myši?

Mám Excel 2007 a Excel 2016 nejde mi to ani v jednom. Nelze to někde nastavit? Podle návodu takto označím nesousedící buňkdy nebo skupiny, myslím tím na jednom listu, zároveň, ne jednu a ta zmizí a pak druhou, to lze, ale aby zůstaly označené všechny které chci najednou. Děkuji za radu

Upravil/a: lyn8

Zajímavá 0 před 1468 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

excel 2013
CTRL + (levé+tažení myší pro každou skupinu) mi funguje bezproblémově. CTRL držíš trvale a levým tlačítkem označíš jednotlivé skupiny.

SHIFT slouží jen pro označení jedné oblasti, pokud nechceš, nebo nemůžeš, během celého tažení od jednoho do druhého roku držel tlačítko myši…

(pokud nechceš/nemůžeš táhnout myší přes celé oblasti, pak CTRL+levé označíš první roh další oblasti, SHIFT+levé označíš protější roh další oblasti)
(LEVÉ – označíš jednu rohovu buňku, přesuneš na protější rohovou buňku, SHIFT+LEVÉ označíš celou oblast označenou těma dvěma buňkama)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
lyn8

No, označit první skupinu lze, ale já potřebuji označit druhou skupin a další a další, dohromady. Zkrátka označit jen některé buňky, které ale nejsou vedle sebe.
A to ta první skupina(buňka) vždycky zmizí. Vždy mám označenou jen jednu.
Druhou nezávislou buňku nebo skupinu buněk se mi ještě nikdy zároveň nepodařilo označit.

před 1468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

mně to jde bez problémů. Opravdu držíš celou dobu CTRL? Já to ověřil na různých klávesnicích (CZ/US/UK) a pro jistotu ověřil že levý i pravý fungují stejně. Nemáš problém s tou klávesou?

A nebo nemáš zapnuté nějaké spec funkce (něco z těch funkcí pro invalidy jako „jedním prstem“ a podobně?)

před 1468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Abys mi věřila:
https://ctrlv­.cz/DLtH
Můžu označit jak oblasti částečně se překrývající, tak oblasti naprosto různé…

před 1468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
lyn8

Já vím, na jiném PC to funguje, alena mém ne. Je tam asi někde nějaký přepínač, nějaké nastavení, proto mi to nejde… a já nevím jaké, proto se ptám

před 1468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Mno tak potom: Co je to za počítač, co je tam za systém, jakou máš klávesnici? Zkusilas oba CTRL? nezlobí klávesy?

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek