hubickova

Proč mi nejde přesný čas na počítači?

Párkrát do týdne se mi stane,že když zapnu PC,tak mám špatný čas.Spravím ho a za dva tři dny je opět špatný.Proč mi to dělá?

Nejlepší odpověď
anonym

Zřejmě máš špatnou baterii zálohující CMOS – je na MB, vyměň si ji (pravděpodobně je to typ CR2032 – ale pro jistotu si to ověř před koupí).
Nebo doplň typ MB, kouknu se.
😉

Další odpovědi
cochee

Ono to vypadá (rozvíjím dále mowlovu odpověď), že vypínáš PC i ze zásuvky? Když se totiž PC vypne tlačítkem anebo přímo ve Windows, počítačový zdroj zůstane pod napětím a také jisté napětí stále do PC dodává a tudíž by neměla ta vybitá knoflíková baterie vadit. Jinak lze nastavit, aby se hodiny v PC synchronizovaly s časem na internetu, to ale předpokládá stálý přístup na internet. Synchronizace také neproběhne, pokud je rozdíl (chybného) času v PC a času na internetu příliš velký.