MK44

PC – nejdou hodiny

Po výměně baterie CMOS u počítače přestaly jít hodiny po odpojení od sítě 220V. CMOS udrží nastavení BIOSu a čas, kdy byl počítač odpojen od napájení, ale hodiny po dobu bez napájení neběží (Při napájení ze sítě 220V hodiny běží normálně, i při vypnutém PC.). V čem může být chyba? Může být nová baterie špatná? Co je potřeba nastavit? Díky za odpovědi.

CMOS Setup utility = Award
Motherboard = GB 7VT600–1394.
OS = W2K

Doplňuji:

Problém odstraněn. Nově zakoupená baterie byla špatná (sotva 2V místo 3V). Po výměně za další baterii je to OK.

Nejlepší odpověď
Hlada

Baterii máte nejspíš v držáku obráceně nebo je vadná. Změřte napětí přímo na desce.