_136

Proč mi lidé často říkají, že všechno má svůj čas?

At vejdu do supermárketu nebo přijdu tankovat na benzinovovou čerpací stanici nebo at volám řemeslníkovi nebo kolegyním z práce nebo rodině,tak slýchám často větu že Všechno má svůj čas,je to tím že lidé mají na vše už volný čas nebo že vše počká až na vše přijde řada nebo jak si to mám vysvětlit? díky

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Těžko říct.

Jsou to zpravidla jedinci, kteří jsou trpěliví, očekávají, že všechno dobře dopadne. Dělají něco, až je jejich rozhodnutí jasné a promyšlené.

Nebo třeba některý čin bude oceněný až později.

Např. ovoce či zeleninu je vhodné sklízet, až dozraje, i to má svůj čas, který je vhodný pro další zpracování.

Nic není vhodné uspěchat, trpělivost přináší růže, sice někdy i trní … ale i tatkový je život.

Možná to máme nějak naprogramované v hlavě, že očekáváme, že naše snaha bude oceněna v ten správný čas.

Toto úsloví je obsažené v knize Kazatel

„Všechno má určenou chvíli
a veškeré dění pod nebem svůj čas:
Je čas rození i čas umírání, čas sázet i čas trhat;
je čas zabíjet i čas léčit, čas bořit i čas budovat;
je čas plakat i čas smát se…“ Kazatel 3‚1–4

http://www.bi­blenet.cz/app/bi­ble/passage?pas­sagePath.path=ka­zatel%203,1-11

Další odpovědi
ivzez

Nic se nemá uspěchat.

marci1

„Všechno má svůj čas jako život v nás,
Od kroku dítěte po vrásčitou tvář,
Uč se nechat plynout, to co plynout má,
Ptáš se proč sleduji jak slunce zapadá.“ 🙂

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=jA42-PVhpog