beruskaa

Proč mě lidi braji za cikána když jsem o 2 odstíny světlejší než oni?

Rodiče vydělávají 60000kč (dohromady) já mám na co si vzpomenu.. Jenže nemám to hlavní KAMARÁDY! Kvůli tomu že mám tmavší pleť se za mě každý stydí semnou kamarádit.. Tedy přez 3 roky tomu tak bylo těť už se to zlepšilo. Jenže mi je líto když z dálky slyším malou holčičkou co na mě ukazuje a říká mamince jestli jsem cikán.. Jedna spolužačka mě i po FB šikanovala že mám černou hubu atd.. Rodiče mi řikají co by za to dali kdyby nebyli tak „sýratý“ jako já. Babička mi říká od mala cikáně jenže si neuvědomuje jak mě to bolý když to slyším od příbuzné. Každý si na mě ukazuje. Co mám dělat jak si mám pleť zesvětlit? Nebo způsob jak se zbavit té pověsti?
Doplňuji:
Netuším jaké jsem národnosti. Všichni v mě rodině jsou normální jen já to odnesla. Jenže lidé co mě neznají si to myslí

Nejlepší odpověď
led

Na farbe pleti i vlasov nezáleží, dôležité je správanie a vyjadrovanie. Medzi rómami nájdete aj cigánčence i bledule, vlasmi – čiernovlásky, blondýny i hrdzavé, oči – hnedoočká i čiernooké i severskú modrú
Výraz „cigánča“ sa používa aj pre deti s nadmerným opálením, či tmavšou pokožkou.

Další odpovědi
Funna

netuším jak vypadáš, ale pravopis máš teda hrozný…a nevěřím, že si tě všichni dobírají jen proto, že jsi tmavší (i když i takoví se určitě najdou)…důležité je jak se chováš…spolužáci snad vědí, že nejsi cikán…

Verona14

Nic si z toho nedělej :) já jsem světlá a co bych dala za kamarádku…A na fb si můžeš kohokoli bloknout. Jestli chceš můžeme si popovídat.

Elos

Kašli na to co ti kdo říka a buď tím čím jsi. Sice nevím jaký si národnosti. Moje slolužačka je taky tmavší pleti ale to proto že je původem Kubánka. Taky jsem si to myslela ale teď s ní vycházím velice dobře.

pondělí

Hele gadžo,počkej až začneš být dospělá a budeš sexualně žít,to se o tebe budou prát,
Jinak jestli chceš zesvětlet tak vzpomeň na ňákýho Džeksona
A co se týká rodu,přez česko prošlo tolik válek a válečníku,takže těžko říci,která babička padla do oka válečníkúm,mohlo to být i několik generací dozadu.
Ale buď spokojena,furt to je dobrý,průšvicj je,jak se černochům narodí malej číňanek

jáára

nejsi adoptovaná?