Zvědavý

Proč Marlon Brando odmítnul Oscara za svou roli ve filmu „Kmotr“??

A ještě tři roky před ním totéž udělal George C. Scott za film „Putton“. Proč tito dva pánové odmítli takové ocenění, o které se jiní mnozí neúspešně pokouší celou kariéru?? díky

Nejlepší odpověď
lejdy.můn

Prý to byla jeho forma protestu proti způsobu, jakým byli ve filmu vylíčeni američtí indiáni. Na předávání cen poslal místo sebe herečku Sacheen Littlefeather, která sama měla po otci apačcský původ a na slavnostní večer přišla oděna do tradičních apačských šatů (palec hore za tu rebelii, holka! 😉

Brandon celkově se dost pral za práva a suverenitu indiánů – pro předávácí ceremoniál prý původně napsal 15 stránkovou řeč, ve které chtěl vyjádřit svoje stanovisko ve věci masakru u Wounded Knee a taky vyslovit znechucení nad Hollywoodem (resp. jeho zálibě ve zkreslování informací a předávání pokřivených obrazů reality). Ale ještě v zákulisí producent Sacheen údajně zavyhrožoval, že jestli její proslov bude delší než 60 vteřin, nechá ji násilně vyvést z podia nebo i rovnou zavřít.
Tolik aspoň o této záležitosti povídá Wikipedie 🙂

A u Scotta prý hrály roli hned 2 faktory:

  1. silné antipatie k člověku, jehož postavu ve filmu zvárňoval
  2. silné opovržení nad celou tou slavnou institucí zvanou Oscar.

Doslova se vyjádřil v tom smyslu, že Oscaři nejsou ničím jiným než ‚2 hour meat parade‘, čímž chtěl dát jasně najevo, za jak odpornou, křupanskou, zkorumpovanou a naprosto zbytečnou akci je považuje 😉

Další odpovědi
anonym

http://love.i­prima.cz/clan­ky/nejvetsi-skandaly-v-historii-oscaru-snesli-vejce-neprisli-si-pro-cenu-nebo-prisli-navati
Na protest proti zacházení s původními obyvateli Ameriky poslal indiánku, která přednesla o zmíněné problematice řeč. Nakonec se ukázalo, že indiánská žena byla herečka Marie Cruz a jeho žena.

http://transla­te.google.com/tran­slate?hl=cs&sl=­auto&tl=cs&u=h­ttps://en.wiki­pedia.org/wiki/Ge­orge_C._Scott&san­dbox=0&usg=AL­kJrhhIjGzRlhaS­CnPcDaYgE7-2Eh3m2A
tady se omlouvám, je to přeloženo Googlem, nic jinýho jsem nenašla
http://transla­te.google.com/tran­slate?hl=cs&sl=­auto&tl=cs&u=h­ttps://en.wiki­pedia.org/wiki/Ge­orge_C._Scott&san­dbox=0&usg=AL­kJrhhIjGzRlhaS­CnPcDaYgE7-2Eh3m2A
V dopise na filmové akademii prohlásil, že necítil se být v konkurenci s dalšími aktéry. Nicméně, co se týče této druhé odmítnutí Oscara, Scott skvěle říkal jinde, „Celá věc je zatraceně maso průvod. Nechci žádnou část toho.“ [2] [9] O šestnáct let později, v roce 1986, Scott opakoval jeho roli v vyrobený-pro-televizní pokračování, Poslední dny Pattona.

Dochy

Sambo (a ostatní) prosím nepodstrkujte nikomu google překlad. Je to… no… Zkrátka to prosím nedělejte. Buď napište vlastní názor, nebo odkaz na původní článek, nebo danou věc (klidně po konzultaci s google translatorem) sami převyprávějte ČESKY. Dík
PS: (nebo kombinaci předešlého, odkaz na originál a česky převyprávěný příběh by byl asi nejlepší)

anonym

Omluvu za překlad tam mám zakomponovanou.

lejdy.můn

No ale fuj teda, jakej „Brandon“? Asi bych měla míň koukat na Beverly Hills. 😁