Avatar uživatele
Danina65

Proč mám v lednici vlhko? Jde o vestavnou lednici, běžný typ, zapojená v květnu letošního roku.

Lednic jsem měla během života několik, u žádné si toto nepamatuji. Zásobníky na vejce, krabičky na sýry, veškeré papírové obaly silné provlhlé. Nastavení teploty běžné.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, briketka10, zjentek, Muso před 2388 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Hm, to je zajímavé. Normálně fungující lednice potraviny spíše vysušuje. Vlhkost se samozřejmě objevuje, je to přirozený jev spojený se snížením teploty. Ale ta vysrážená vlhkost ve formě kondenzátu by měla být odváděna kanálkem mimo prostor (na pánvičce nad kompresorem se vypaří). Neshromažďuje se ti voda na dně ledničky? Pokud ano, pak máš ucpaný odtokový kanálek. Další příčinou může být nedokonalé či porušené těsnění dvířek. Jinak mě nic nenapadá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Nedělejte z toho vědu. Veškerá vlhkost se sráží na výparníku, který mívá tvar desky a je na zadní stěně uchycený zákonitě svisle, aby zkondenzovaná voda mohla odtékat. Tento výparník je vždy chladnější než vzduch v ledničce a veškerá vlhkost na něm kondenzuje. Pokud je v ledničce taková vlhkost jakou popisujete, zkondenzovaná voda není odváděna mimo ledničku, většinou na teplý motor a kde se odpaří.
Ucpání otvoru nemusí být vidět, většinou dojde k ucpání odváděcí hadičky. Do otvoru strčte drát a celou hadičku pročistěte. Obavy mít nemusíte, nic nemůžete poškodit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Doplňuji Keplera, s jehož závěry souhlasím. Může rovněž způsobovat častější otevírání lednice na delší dobu, vkládání většího množství teplých a vodu obsahujících potravin (nezakryté nádoby s tekutými produkty). Také zkus do lednice dát teploměr a občas, přes den, na něj kouknout. Pokud nezjistíš o co jde a bude se problém stále vyskytovat, konzultuj se servisem a reklamuj. Dobrá lednice toto nesmí způsobovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dr.luha

Soudruzi ze západu udělali chybu v tom, že konstrukčně odbourali výparník, na kterém vždy vyrůstal kus ledu právě z té vhkosti, která se do ledničky dostala. Takhle musíte honit vodu po lednici a kontrolovat, zda odtéká mimo vnitřní prostor. Některé zvrácené konstrukce mají dokonce topnou spirálu, která začne topit po vypnutí kompresoru. Odpojení je ale práce pro odborníka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

No tak to si ohlídej, co ti tam kdo strká. Chlapi doma by ti tam neměli strkat nic teplýho, jinak tam budeš mít vlhko furt. Stačí třeba okurek a už je vlhká!

Já před pár dny ráno sebral poslední okurky ze záhonu a nacpal jsem je do šuplete dole v lednici a na skle nad šupletem už večer visely kapky, asi tak ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek