Proč mám pocit, že se mi zdálo o situaci, která se potom opravdu stala?

Proč, když spíme a něco se nám zdá, něco, co pak v normálním životě vidíme a pak si říkáme, že v té situaci už jsem jednou byli? Stalo se mi to několikrát a nedokážu si to vysvětlit. Jak náš mozek může už dopředu vidět situci, ve které se teprve budeme ocitat?

Nejlepší odpověď
Facebook radí

Bohužel to není tvojím mozkem , ae danou situací …
Tvoje oči uvidí něco dřív , než to mozek pochopí → potom to mozek pochopopí a oči znova uvidí → De Javu …

Zdroj: www.facebook.com/pa­ges/Odpovdicz/98852364488

Další odpovědi
anonym

tento jev se nazývá déjà vu = francouzsky již viděno

tatramat

Mozek s tím nemá co dělat, připusťte si konečně fakt, že život je relativní a popisovaný stav je pouze chyba v Matrixu. Nejlepší je se s tím smířit a nepátrat, mohli byste dopadnout jako Neo.
Doplňuji:
Teď mě tak došlo – mozek s tím v kontextu mé odpovědi – má co dělat. Tím spíš bych radši nepátral 😉

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Matrix

Jivinho

[dežaví]. Spožděním činnosti mozku naproti smyslu – zraku.