Školníšprtka

Proč mají dívky / ženy menstruaci?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Protože by bylo divné, kdyby je pořád „bolela hlava“. ;) :D :D

Další odpovědi
RyuzakiKate

Kreacionisté by povídali, že to je jistě nějakej hřích.
Ale jednoduše, pokud se během cyklu neoplodní vajíčko, pro které je chystána děložní výstelka, dojde k vypuzení vajíčka a obnovení výstelky. Mimochodem ji nemá pouze člověk, tento znak sdílí i se samicemi vyšších primátů – gorilami, šimpanzi apod.

Malvína

Měla bys to dávno vědět, když jsi školní šprtka.
Je to důležité pro stvoření nového života. Ač se to muže zdát otravné a protivné, v podstatě je to zajímavý proces ženského těla.

autacek

Aby měly každý měsíc o zábavu postaráno? Sice to příroda mohla vymyslet jinak, třeba jako u mužů, ale z nějakého neznámého důvodu nevymyslela.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.