_136

Proč mají americké indianské rezervace vlastního soudce a policii?

Z jakého důvodu mají indiánské rezervace v USA svoji samosprávu a systém vlády tzv. mají svého indiánského soudce a také vlastní indiánskou policii(Šerif) v každé indiánské rezervaci na uzemí USA a nejsou tímto spojeni s DOI i se státními soudy ani s policií(FBI,CI­A..) daného amerického města,okresu nebo státu. díky

Odpovědi
Drap

U nás má taky větší obec svého náčelníka policie a dříve býval i okresní soud. Mají to proto, že je to tak zavedené a dlouholetým zvykem. I Indiánský soudce musí ctít zákony daného státu.