dmatejek777

Proč má všechno výhody a nevýhody? Existuje něco, co má jen výhody?

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Protože je to podle zákonů přírody i vývoje společnosti. Filozofové tomu říkají dialektika – jedním z nich je zákon jednoty a boje protikadů, zákon rozporů. Den x noc = den jako celek; jaro, léto, podzim, zima = rok. Muž protiklad ženy, ale vytvářejí celek.

Kdo či co má výhodu či nevýhodu? Být malý nebo velký? Mladý nebo starý? Žít ve městě nebo na vesnici? Každé své pro má proti – záleží na pohledu.

Je výhodné být nemocný? Odpovězte si sám. Výhodou je život, ale jsou i tací, kteří se o něj dobrovolně připraví…

Vše by mělo být v rovnováze,, jinak vznikají problémy. Jenže jde o to, aby všichni rovnováhu viděli stejně. Někdo hodnoty vytváří, má z nich výhody, jiný hodnoty tvoří, vznikají mu nevýhody. Takže stále existuje třeba vnitřní boj mezi nimi.

Jen výhody samostatně neexistují.

Další odpovědi
kapka

Tak určitě kamarádství s výhodama :DD

dudu

Protože vše je našem atomárním vesmíru založeno na harmonii. Pokud je rovnováha narušena vzniká entropie. Některé prvky kauzality lze nakrátko pozměnit či oddálit, avšak neodvratné nastolení rovnováhy má často fatální následky. Dění se odehrává v pravidelných cyklech, přičemž nejkratší je cca padesátiletý.

www

Podle mne nic takového neexistuje.
To, co může být pro jednoho výhodou, druhému klidně připadne jako nevýhoda a opačně.
Třeba i smrt může být za jistých podmínek výhodou a například výhra se může stát velmi nevýhodnou. 😉

mosoj

Svět je bipolární a jako takový vznikl.

Drap

Sám život jako takový je jen výhodou.

321Mordred

Život jako výhodu nevidím, zvláště po shlédnutí filmů jako Holka od vedle nebo Klass… Jinak k tématu – aby něco takového existovat, nesměli by existovat psychicky narušení lidé a jim podobný odpad. Pak by mohlo být takovou věcí být napřiklad štěstí, láska, rodina.

anonym

Existují dva póly, plus a mínus, klady a zápory. Obrovský kus pravdy má ve své odpovědi dudu. Ale jděme ještě dál – víme, že aby svět a vše na něm fungovalo, je třeba rovnováhy. Není potom jenom náš pohled pokřivený a nevnímáme opak pozitiva jako negativní jenom my lidé? Kdyby nebylo negativních zkušeností, jak bychom mohli tvrdit, že ty opačné jsou pozitivní?
Existuje něco, co negativní stránku nemá, a to je naše možnost vybrat si, jak budeme svět a jeho zákonitosti vnímat.
Toto je nesporně naší výhodou.

Reezo

teoreticky všechno má své klady a zápory. Stejně jako princip akce a reakce.

Hamon

Výhoda i nevýhoda je ryze subjektivní záležitost. Co je pro někoho výhoda, to je pro druhého nevýhoda.
Lépe odpovědět neumím.