HenryFonda

Proč lidé odsuzují vegetariány a vegany za to, že nekonzumují maso?

Bude tady někdo kdo by mi vysvětlil proč světová i česká populace odsuzuje i kritizuje vegany a vegetariány např. MĚ uražejí s odpornými narážky ve stylu „živá mrkev,shnilá kedluben nebo vizážista – brambor“ co jsme komu udělali nebo co je špatně že „MASO“ je pro mě odporné že nejím párky,klobásy nebo točený salám? Mohl by mi to někdo vysvětlit! Není to ‚z důvodu‘ náboženského předsvěčení ani ‚z důvodu‘ finančního ani ‚z důvodu‘ ochrany zvířat jen to prostě člověku nesedne jak tímto mám lidem v okolí vysvětlit že mi je maso a vše co je s masem spojené je mi odporné! děkuji

Nejlepší odpověď
Edison

Protože jsou většinou militantní. Odsuzují NORMÁLNÍ lidi, že dělají to, co e jim přirozené. Neodsuzuji je proto, že nejedi maso, ale proto, jak se chovají k normálním strávníkům. Ať se jedi co chtěj. Je mi to fuk. A totéž očekávám od ostatních, včetně nich.
Nečiň druhým to, co nechceš, aby druzí činili tobě.

Další odpovědi
Hlada

Lidé obecně vyčleňují ty, kteří se nějak liší. Názorně to ilustruje šikana dětí ve školách. V poslední době je velice zdůrazňována tolerance k různým nenormálnostem. Myslím, že je dobré učit se tolerantnosti, ale nenormálnost má být stále nenormálností a nemá být vynucována, jak se teď často stává. Jestliže např. člověk s nějakou poruchou stravování tím nebude ostentativně obtěžovat okolí nebo dokonce ostatní nutit ke stejné extrémnosti, nebude odsuzován. Vše je věcí míry a vo tom to je.

Ametyst

Taky jsem to nepochopila. Ledaže by měli jedlíci masa nebo všeho pocit, že je jim vnucován tzv. zdravý životní styl militantními vegetariány nebo vegany? Nevím.
Je ale jasné, že čím méně masa se bude jíst, tím bude dražší. To je stejné jako se šetřením vodou nebo elektřinou:čím víc ušetřím, tím víc zaplatím. Nebo v poloprázdných letadlech- letenky budou samosebou dražší, protože provoz se rozpočítá na méně pasažérů a bude dražší..

annas

Proč?. Nejlépe vám odpoví ti, kteří tyto konzumenty, tedy i vás, odsuzují.

Vím jen od jedné známé, že maso nejí kvůli zabíjení zvířat.

Neřeším, , zda je někdo všežravec či masozřavec atd.. Je to jeho věc,. pro co rozhodne.

Každý je zodpovědný sám za sebe, tudíž na narážky nereagujte. Určitě je to omrzí. To, co si mysl jiní, je jejich věc.

Opět chybí na obou stranách tolerance, s níž se setkáváme všude nejen kvůli stravování, ale i kvůli víře, léčení bylinkami, politice atd

zjentek

Tak na potkání urážej tlusťochy za jejich váhu, aby se za sebe zastyděli a časem vás veganů bude víc! Pak už si na vás nikdo nevyskočí. Zatím to musíš nějak přetrpět, obezita se teď hodně rozjížjí, takže budeš trnem v oku. Prostě musíš oko za oko, zub za zub, když má někdo masnou hubu od bůčku, nic mu neodpusť! Už jsi viděl klid a mír bez předchozí války? (;

Gus_Fring

Protože veganství hloupost je. Ale naopak vegetariánů si vážím a nevyrovnám se jim. Bylo by fajn nejíst maso, ale já bych to nezvládl, takže mají můj obdiv. Na druhou stranu, musejí vědět, kde všechny ty druhy aminokyselin získat. Pro všežravce je to daleko lehčí, jelikož téměř všechny aminokyseliny získáme z masa.

yuko

Nemusis nikomu nic vysvetlovat, je to Tvoje vec, Tvoje rozhodnuti, Tvoje zdravi.
Sama jim jak zeleninu tak ovoce, ryby a maso, uzeninam se radeji vyhybam.
V mem okoli znam rodinku z Bulharska, jsou to mili lide a jejich dcera celila ve skole stejnym narazkam. Ted je ji 17 a uz se tim netrapi. At si rikaji, co chteji, ona sama nejlip vi, co je pro ni dobre. Pak jeden mlady Anglican, take vegan, nekteri si z nej utahuji, ale je mu to sumak. Takze za sebe – ja se nikomu neposmivam, kdyz mu chutna salat, ktery mimochodem zboznuji. Vcera jsem mela vyborne kachni maso, ale nevim, jestli ho nekdo ze 170 lidi odmitl, protoze maso neji. A pokud ano, tak se mu urcite nikdo nesmal.

da ny

Možná své vegetariánství příliš prožíváte a upozorňujete na něj/sebe.
Možná nemáte dostatek smyslu pro humor. Poznámky a provokace okolí neumíte
přijmout třeba s nadhledem i úsměve? Hned cítíte hlavně útok, urážky…
Pak jste zbytečně snadným terčem netolerantních, nudících se
„provokatérů“ 😁

Nikde jsem nezaznamenala, že: „… světová i česká populace odsuzuje i kritizuje…“
vegetariány. Jde o jedince. Vidím spíše opovržení a vnucování ze strany veganů a vegetariánů nad masožrouty.

S veganstvím je to trochu jinak. Ono „odsuzování“, které zmiňujete se zřejmě týkat
veganství. Tady se často jedná o strádání a nedostatek výživy. Pokud je veganství rodiči
vnucováno i jejich potomkům, považuji to i já za hazard se zdravím vlastních dětí.
Sami většinou vyrostli na pestré, plnohodnotné stravě a pro veganství se rozhodli až
po plném vývinu svého organismu

Pravdou je, že odlišnost/výji­mečnost se vždy nesetkává s pochopením a bývá „trestána“, nepochopena. V dětských kolektivech vyčleněna a vysmívána.

Je mi jedno, co kdo jí, nosí, dělá, pokud tím neomezuje, neubližuje druhým.

elkon

Je to jejich věc, když si ničí zdraví. Tělo maso potřebuje, protože jsou v něm složky, které bez masa do těla nedostaneš. Z dlouhodobého hlediska to není dobré. Další módní věc je konzumace jídel bez lepku. Samozřejmě, že pro celiaky je to nutnost, ale zdravý organismus lepek potřebuje. A to řada zblblých jedinců ani neřeší, protože jim někdo „chytře poradil“. Stačí ale občas něco přečíst, než začít blbnout.

Dochy

Nemohu soudit ostatní, ale mně se veganství/vege­tariánství příčí jen v případě pokud to daný člověk vnucuje ostatním. Osobně bych do toho nešel, ale klidně bych maso omezil. Často by mi stačilo třeba méně masa a knedlík navíc. Ale nějak je to proti naší kultuře, kdy váha masa je to hlavní co se na talíři řeší, takže obecně se restaurace pro běžné smrtelníky spíše předhánějí v tom aby masa na talíř dali co nejvíc (nebo aby to tak alespoň vypadalo) aby je hosté nepomluvili…

briketka10

to Edison
Já žila s vegetariánem 7let a svůj názor mi nikdy nevnucoval.
Oba jsme jedli co jsme považovali za správné. Nakupovali
společně. Vařila jsem pro oba.

EKSOT123

V podstatě bych souhlasil s Edisonem. Ta jejich radikalita! I radikalita může být dobrá věc, pokud je vše rozumově podložené a moudré.
Už jsem tu jednou obšírněji rozepisoval vegetariánství z pohledu křesťana, ale to by chtělo ještě trochu víc přípravy a otázka je o něčem jiném.
Domnívám se, že člověk sice může k vegetariánství tíhnout, jeví se to jako správné, ale při posouzení složité situace lidstva si vegetarián opravdu nemůže o ostatních lidech myslet, že dělají něco špatného. Eventuelně za vyhrocených okolností by i ustálený vegetarián měl být schopný sníst maso bez výčitek svědomí. Jenže vegeteriáni to mají jako náboženství a spojené s různými dalšími ideologiemi…

Edison

Ametyst, tenhle blábol už jsem někde slyšel… Žeby… v diskusi o cenách mobilních datových tarifů? 😁 😁 A pohřby jsou taky drahý, protože se málo umírá, viď. 😁

Ametyst

Ty víš všechno nejlépe, tak proč máš takový problém s realitou?

Edison

Vegetariánství není o zdravém životním stylu a střídmosti v jídle, ale o tom, že nejedi maso a odsuzují ty, co maso jedi, ač jedi třeba střídmě. Vnucují svůj světonázor ostatním, dá se říci až násilím. To je to co mě osobně na veganech a vegetariánech vadí… Jinak ať si třeba umřou hlady, nebo podvýživou, když je to jejich volba. Ale odmítám, aby mě říkali na co mám umřít já. A já raději umřu spokojenej, než hladovej, natož jejich „rukou“. Na to jsem aktivně připravenej.

Edison

Zjentku, pleteš si vegetariánství se střídmostí. Problém vegetariánů je v tom, že tlusté odsuzují jen proto, že je na nich vidět, že jedi všechno. Jenže oni by nejraději odsoudili i štíhlé jen proto, že jedi všechno, jenže to na nich není tolik vidět.

zjentek

Fonda neodsuzuje, říká, že jej lidé odsuzují. A určitě nemyslí vegany a tak, když sám je takto zaměřen. Tak kdo koho odsuzuje? Já to napsal záměrně sprostě a víš proč? Protože mám z celý společnosti dojem, že v prvé řadě obézní odsuzují ty ostatní, protože o sobě ví, že s jejich obezitou je „něco špatně“ a protože taky ví, že nebude nikterak jednoduché (a teď mně všichni prominou) přestat konečně tolik žrát (protože zbavit jejich těla jídla je co do jejich potřeb horší, než vzít alkoholikům chlast), tak si tito stejní jidé raději vymysleli a rozšířili nesmyslnou fámu, že vegoši a vegani je OMEZUJÍ V MASE a tito často požitkáři z lidí bojujících za správnou věc udělali prakticky teroristy. Problém je ovšem zcela jinde- nechce se jim zhubnout. Ubrat si požitku. Omezit by měli v prvé řadě sami sebe ve všem jídle a vego-vega lidem je to úplně šumák, i když je pravda, že mezi vegany a vegoši je mnoho takových, které mrzí nebo se přímo příčí náš přístupu ke zvířatům(což já od srdce chápu) a neobratně pak (vesměs velmi mladí lidé) hlásají něco o „masožravých vrazích“. O tom ale Henry Fonda nepolemizuje. Jednoznačně si stěžuje, že je napadán, protože není maso. A já mu to věřím. Chodím totiž taky mezi lidi a vnímám, co se mezi nimi děje.

Edison

Teď jsi mů příspěvek zosobnil ty. Já neznám jediného obézního, který by veganům něco vyčítal. Ti to nemají ve zvyku. Ti vůbec nemají ve zvyku někomu něco vnucovat. Už tím, že tvrdíš, že vegoši a vegani bojují za správnou věc… Jak hluboce se mýlíš. Co je tou správnou věcí, podle tebe? Vnucování nejedení masa? Nebo nejedení masa? Tak nás Bůh nestvořil. A proč by jako měli zhubnout? Jsi stejný jako oni!! Je to snad jejich věc. Jen a pouze jejich!! Proč by si měli ubrat požitku? Oni tím nikoho jiného, než sebe neomezují, nikomu to nevnucují, oproti vegošům, veganům a TOBĚ!