Spartaboy

Proč lidé nechápou že česká televize nemůže vysílat bez aspoň trochu slušného příjmu peněz?

Rohlík už taky nemůže stát padesát haléřů. Vlastně může ale byl by pětkrát menší! A za dnešní peníze by Česká televize mohla nadále vysílat třeba jen šest dnů v týdnu nebo méně. Nebo by musela prostě nějak šetřit.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Protože lidé nevědí, že je Česká televize štědře podporovaná ze státního rozpočtu. Vláda se lidem nezodpovídá z toho, jak jejich peníze utrácí. A Česká televize je schopna ukázat jen začerněné smlouvy. Což vede k jasnému podezření, že se tam penězi plýtvá. Potom není důvod zvyšovat příjem peněz, když se tutlá hospodaření s nimi.

Další odpovědi
elkon

Česká televize je moloch, kde se bez kontroly utápí peníze daňových poplatníků, protože vláda není schopná vyžadovat od parlamentu kontrolu jejího hospodaření. Při tom má parlament povinnost kontrolovat veřejnoprávní média ze zákona.
Českou televizi by měla také kontrolovat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která by měla být garantem vyváženého zpravodajství. Což se neděje. Je to prostě bezedná, nekontrolovaná studna kam padají naše peníze. A to si ještě dovolí gen. ředitel požadovat navýšení koncesionářských poplatků. To by se museli chovat jinak. Transparentně, pak by se o tom dalo možná uvažovat.

Drap

Hlavě nechápu, proč ČT stále lže, překrucuje a vysílá naprosto jednostranně. V ČT už když řeknou kolik je hodin, tak se dívám na hodiny, jestli náhodou opět nelžou.

Pepa25

Protože košile bližší než kabát neboli je to psychologie: pro lidi je daleko větší problém zaplatit 135 Kč měsíčně na dřevo než tisícovka přes daně nebo oblbování reklamami.

Filip84

A co my s tím, jako? 🤷‍♀️

Já jsem nějaký pán, který může ovlivnit to, jestli ausgerechnet ČT obdrží Kč 1.00 nebo Kč 1,000,000,000.00? Nebo elkon? Nebo aliendrone? Tak o co jde? 🙄

Já rohlík za Kč 0.50 nepamatuju, slušný rohlík stál tak Kč 4.00 – Kč 5.00, dneska stojí Kč 6.00 – Kč 7.00. A? Jaký má vliv na to, jestli bude stát rohlík Kč 0.50, nebo Kč 50.00, to, jestli já něco pochopím? 🙄🙄

Já jsem televisi zrušil v roce 2005, prostě jí nemám, nepoužívám, tak je, poněkud, logické, že na ní nechci dávat své daně. Třeba. Stejně, jako nechci platit ze svých daní pojízdné museum zvané úzkorozchodná železnice Třemešná ve Slezsku – Osoblaha, nebo jiné „vláčky“, kterými jezdí akorát tak šotouši a babičky s vnoučky na vejlet o weekendu.

Dobře, tak nechci. A změní to nějak to, že to stejně platím, třeba každým rohlíkem, co koupím? Samozřejmě, že ne. Tak o co, pořád, jde?

marci1

Můžete se podívat, na co ČT vaše peníze používá:
https://www.lu­pa.cz/clanky/tvrda-data-o-financni-kondici-ceske-televize-kolik-stoji-zpravy-sport-a-serialy/
🙂