annas

Proč kuřáci mají kouření v určitých místech zakázané, když milovníci sladkého je můžou konzumovat všude? Co vy na to?

Otázka zvídavého dítě v časopise MF Dnes přílohy Rodina z 16. 2.

“Proč nejsou na cukrárnách obrázky obezních lidí a jejich těžce pracujících srdcí sevřených v tuku, když na krabičkách cigarete straší černé plíce? “

Arabské přísloví „Dobré vlastnosti nepotlačí nikdy špatné, asi tak jako cukr přidán do jedu, nebrání jedu, aby byl smrtící.

Neuvažuje dítě správně? Škodí bílý jed méně než jed cigaretový?

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/cuk%­C5%99enka-cukr-nedopalky-cigaret-167851/

Odpověď redakce
„Že by kvůli tomu, že to zatím ještě nikoho nenapadlo?“

Nejlepší odpověď
Kepler

Když se někdo cpe dortíkama, nikoho tím neobtěžuje, kuřák ano. Pověsti o „bílém jedu“ jsou kecy. Samozřejmě všeho moc škodí. Přemíra vody také může zabít.

Další odpovědi
da ny

S omezením kouření na veřejných prostranstvích souhlasím.
Zákazem kouření v hospůdkách a kavárnách jsou „chráněni“ zaměstnanci...... Nekuřák do takového zařízení chodit nemusel.
Majitel je omezen ve svých právech a svobodách. .

Jsem ohrožena, jako chodec ve městě. Nedobrovolně dýchám splodinyz výfuků aut (do práce a obchodu jít musím.....). Zákaz jízdy automobilů, autobusů a jiných vozidel ve městě je tedy žádoucí 🙂. Ti, kteří bydlí v domech/bytech u rušných křižovatek se mnou mohou souhlasit. Proč nejsou všude trolejbusy a tramvaje? Mému městu je naše zdraví „ukradené“.
Dítě tedy uvažuje logick
Slyší, kolik peněz stojí ZP/stát nemocný kuřák (to je hlavní argument). Je třeba vzít v úvahu to, že obvykle ONO kouření nemoc nezpůsobilo. Zatímco nezdravá stravy s nadmírou cukrů a nevhodných tuků spíše ano.
Časem to do našeho Kocourkova třeba také přijde…
Na „JOGURTECH“ bude lebka se skříženými hnáty! Na sušenkách, uzeninách a tučném vepřovém mase, na tucích, olejích i sádle též.
Možná tam budou FOTKY zdevastovaných cév, srdce a střev. Nohy s amputovaným palcem či končetinou aj.
A dočkáme se zdražení rizikových potravin/pochutin o „zdravotní daň“.
Přijde ZÁKAZ vyvařování výpečků, kmedla, zela v jídelnách/res­taurací ch. Žádná svatomartinská husa…, ovar, bůček, jitrnice nebo tlačenka… :D
I ten dortík v cukrárně bude zakázán.
Jen až na to přijdou naši „hlavouni“ nebo ti z EU.
O alkoholu a pivu psát ani nebudu…

Kdo chce psa bít, hůl si najde
Hon na čarodějnice je všudypřítomný, stejně tak, jako aktivní b*b…

anonym

odpověď je „pasivní kouření“ … kdyby kdokoliv spořádá dort automaticky všem v okolí narval do pusy bonbon a ti to NEMOHLI NIJAK ODMÍTNOUT, také by se nejspíš uvažovalo nad zákazem pojídání dortů na veřejnosti.

ivzez

Částečně ano.

I ti, kdo si nedokáží denně odříci sladké,
by měli být varování „vhodnými“ obrázky.

K zákazu už odpověděli přede mnou.
I jako kuřák s omezením kouření souhlasím.

Dochy

Podlě mně: Obrázky jsou na ho… Ale s jistým omezením kuřáctví souhlasím. Jak u sladkého tak u tabáku myslím máme osvěty dost. Když ale vedle mně někdo žere dortík, nijak mně neomezuje ani mně neohrožuje. Pokud vedle mně někdo kouří cigaretu, ohrožuje mé zdraví, navíc musím dýchat pro mně silně nepříjemnej smrad. Pokud si vedle mně bude potřebovat prdnout, tak klidně, s tím problém nemám (pokud je to venku). Ty 2 vteřiny než se to rozejde zvládnu.

A kdyby se kuřáci dokázali chovat jako lidi (někteří – ti viditelní) a sami se dokázali chovat tak aby neobtěžovali okolí, myslím, že by ani tak silné tlaky na omezení kouření nebyly (smrad všude, nedopalky všude, před nástupem do vlaku/busu ještě silně potáhnout aby si to mohli užívat ještě 30s po zavření dveří a hořící cigareta hozena pod vůz,…) Ty poslední problémy se bohužel moc neřeší, ale podle mně by se měli řešit víc než kouření v hospodách.

jirkajirka

Kouř z cigaret nekuřáku páchne. Zasmradí celou místnost. Navštíví li tuto místnost nekuřák několik dní mu páchne oblek. Kdyby cigaretový kouř voněl nikdo by si na kuřáky nestěžoval. Zajímal by mne názor kuřáku kdyby si nekuřáci pěkně smradlavě před nimi ulevovali. Se zdravím to nemá nic společného,každý si nějak zdraví ničíme.

Mc Merkurion

… sladký kupujeme většinou vočima, kdežto cigára podle značky (nebo ceny) a obrázková galerie je tam jen proto, že se asi nějací umělci potřebovali angažovat … děcko uvažuje správně, asi je naočkovaný z emeriky, tam si na takový věci potrpěj, co nejni výslovně napsáno, to se může vysoudit …

pat a mat

Sladkosti nevydávají emise. Proto škodí jen uživateli.

da ny

Kolik kuřáků by muselo „čoudit“ za 1 autobus/auto?
Do kuřáren nekuřák nemusí..
Zákonodárci se neoháněli emisemi, ale zdravím aléčbou kuřáků!
Cukr a tuky se mnohem více negativně podepisují na udraví konzumenta.
V mnoha zemím EU „stačí“ oddělené prostory v restauracích apod.,D
V ubytovacích zařízeních je zákaz na místě. .-d