bolak

Proč když v televizi někomu propíchnou břicho, tak mu začne týct krev z pusy?

Lepší když mi to vysvětlíte, abych to nemusel zkoušet.

Odpovědi
anonym

Když mu propíchnou břicho – obecně, krvácet z úst nezačne…
Pokud ale ´trefí´ třeba žaludek nebo plíce (a k tomu větší cévu), krev se hltanem nebo hrtanem do úst dostane.

Nazdar Bazar

http://prizna­ky.vitalion.cz/krva­ceni-z-ust/
Doplňuji:
No jo z břicha. Zřejmě to má souvislost že při prostřelení břicha zraněný (mrtvý) lehne a krev teče nahoru k dutině ústní.

Pepa25

Slyšel jsi někdy výraz filmový efekt? Jen ve filmu vždycky trefí přesně tu správnou cévu, aby krev hezky stříkala … V realitě je to možné, ale sotva tak časté.

led

Záleží na typu zranění.
Laik se diví, odborník zírá …
Ve filmu mnoho věcí nemůžeme vidět jak vypadají ve skutečnosti, protože ve výsledku jsou mdlé, nevýrazné, nezajímavé, nebo nazapadnú do kontextu děje podle pohledu režie. Pokud by měl děj časově trvat než ve skutečnosti, zemřeli bychom nudou.
Podobně je to i při efektech, čím jsou nápaditější, tím více jim lidé uvěří i když v praxi jsou nereálné.

bolak

led: a jsou opravdu nereálné? co tahle konkrétní? :)