mandat

Proč když má člověk z něčeho velký strach, má zvýšený pocit potřeby vyměšování?

Nejlepší odpověď
Questman

To bude nejspíš prapůvodní pud. Zápach výkalů by měl predátora odradit od konzumace jedince.

Další odpovědi
briketka10

Nervozita je produktem nezadržitelného toku psychické energie do nějakého aktuálního problému, jehož zvládnutí není právě jednoznačné. Protože nervový systém se silně přetěžuje, může docházet i k vnějším projevům tohoto přetížení, například k pocení, chvění hlasu, třesu těla nebo v extrémních případech i k nekontrolo­vanému vyměšování.
zdroj :http://www.de­dekkorenar.cz/cho­roby/psychika/ner­vozita---viz-alergie-psychicka.html

Drap

Někdo ano někdo ne. Nelze paušaliozovat

Shady

asi jde o to že se člověk snaží uvolnit, tak aspoň uvolni svěrače :D

NikkiHeat

Někdo je naopak zaražený a má zácpu…

Pája26

V době strachu tělo prodělává stres- v těle je zvýšený tonus sympatiku, který ovlivňuje střevní peristaltiku.