hapiky

Proč, když je Putin takový mírotvorce, jak sám prohlašuje, opět rozdmýchává starý konflikt?

Že by ruští vojenští jestřábi nedovedli být v klidu?

Nejlepší odpověď
autacek

Rus má své jednotky na svém území 600 Km od Ukrajiny a USA kvičí, přitom sami plánují své válečné lodě umístit tisíce kilometrů od svého území bezprostředně na hranicích Ruska. Tak kdo tady provokuje?

Další odpovědi
Ametyst

Kdyby se Putin nedržel hodně zpátky a na provokace NATO odpovídal stejnou vahou, už jsme ve válce. Možná by se tomu říkalo politicky korektně “krize”. Stačí se podívat na mapu rozmístění vojsk NATO kolem Ruska, doslova obklíčení. Dám link do diskuze.

Pepa25

Rusové považují území ex-SSSR za svoji oblast zájmu, takže jim současný režim a status quo na Ukrajině nevyhovuje. Takže postupují několika cestami: především označují Ukrajince za nacisty a fašisty, aby jim to obhájilo jakékoliv kroky k rozbití Ukrajiny, ale zřejmě nevylučují ani možný scérář ála Náhorní Karabach, tzn. vojenské obsazení území.

Drap

Nejedná se o žádný starý konflikt. Jsou to stále ty samé urážky a napadání ze strany USA. Neslyšel jsem ze strany Ruska, že by měli nějaké námitky, když se stěhovaly jednotky NATO o Pobaltí. A to byly podstatně blíž, než jsou ruské od hranic Ukrajiny. Je to stále stejné osočování a nepadání ze strany USA a nejen směrem k Rusku, ale po celém světě, když to vyhovuje jejich zájmům

mosoj

Jestli USA nedají pokoj se svoji přítomností u hranic Ruska tak ta válka bude. Rusům nic jiného nezbyde. Totéž jsem říkal při obsazení Krymu. Možno zde najít. Kde vidíš ten starý konflikt, já jsem žádný konec nezaznamenal.

anonym

Až zabijí své nepřátele, tak bude mír …

plebs

Poněvadž je to zabiják podle Amerického presidenta

paul1

Někde jsem při politických debatách slyšel takovou teorii: udržování konfliktu na hranicích Ukrajiny vyhovuje Rusku proto, že o takovou krajinu nebude mít EU ani NATO zájem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

kyrosveliky

autacek, oba. USA se se*ou do všeho už přes sto let, ale o vojenksý konflikt v blízkém budoucnu usiluje hlavně Rusko. Z Afghánistánu se amíci stáhli (alespoň řekli, že je začnou stahovat), naopak v Německu zůstávají a posilují a do Ukrajiny a Černého moře taky stěhují část vojska (na druhou stranu je ale Ukrajina požádala o pomoc – i když začli se tam stěhovat ještě než byli o pomoc požádáni. A oni by „pomáhali“ i kdyby se nikdo neprosil).
Nevidím důvod se klonit k jedné nebo druhé straně. Provokatntní, arogantní a zmr*i josu v USA i v Rusku. Hlavně jejich představení. Nevím, kdo obsadil Krym, kdo se chystá obsadit/zaútočit na Ukrajinu, napadá ji, osočuje z fašismu, z provokace vůči Rusku a podobného – a nejen je, ale všchny bývalé vazalské/soci­alistické státy. Zbrojí, na tanky si malují okupační pruhy jako tekrát. Až budou chtít potáhnout zase i tady k nám…
To, že jeden z nich něco ne/dělá, neznamená, že ten druhý je lepší.

Ametyst

Zde je mapa US základen po světě. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=5euwm0gi2M8

Lgee

Ametyst – válka je zakázaná úmluvou.

Mr. Marek

Lgee: Pravda, a také je zakázáno lhát, urážet nebo jinak dehonestovat ostatní politiky. Úmluva snad také zakazuje totalitní režimy…

Ametyst

Lgee: V tomto případě je slovo „válka“ na místě: https://janbar­ton.blog.idnes­.cz/blog.aspx?c=769063

kyrosveliky

Ty máš dost. :D Válka zakázána není, jen se musí nějak postupovat (oprávněně) a respektovat lidská práva/svobody, život civilistů a podobně.