Rokio

Proč je kanec označení pro jednoho z typů donchuanů?

Mezi typy donchuanů patří mimo kance například hráč, smilník, či hodný strýček.

Proč ale existuje i slovo kanec pro označení donchuana? Co to má společného s opravdovým kancem? Jak byste charakterizovali tohoto donchuana?

Nejlepší odpověď
annas

„Kanec vulgární výraz pro hypersexuálního muže nebo muže, který je známý svou schopnosti uspokojovat sexuálně více žen. Podobný výraz jako "bejk“
SNČ .

Muž kanec je přenesený význam od zvířete kance. V minulosti existoval na vesnici tzv. obecní kanec, k němuž hospodáři vodili na oplodnění svině . Dnes oplodnění, inseminaci, provádějí zvěrolékaři. bez páření kanců a sviní.

Stejně to bylo i s býky. s kozly. Někdo jsem už o tom psala, protože „kančí a kozlí říje“ svým pachem zamořila okolí.

Takže kanec zvládl l za sebou několik ((pářil se) samic prasat. Stejně jako promiskuitní muž – sexuálně výkonný, resp. uspokojil více partnerek.

Donchuan je záletník, svůdce,, sukničkář, milovník žen (podle literární postavy), ale nemusí být vždy „kanec“. Víc flirtuje, je rád, že ho ženy obdivují

Další odpovědi
nyjono

Označení kanec není značení pro donchuana.
Jako kanec bývá označen typ muže, který má vyšší sexuálná apetit.
Donchuan, oproti tomu, je spíše svůdník a se ženami flirtuje a svádí je. Někdy má lehký vztah s více ženami najednou. Kanci jsem pouze o sex.