Petr Kaňa

Proč kandidáti na prezidenta, kteří prohrají, znovu nekandidují další volební období?

Myslím si, že by mnozí z nich vyhráli když byly volby těsné.

Odpovědi
Hufnágl

Dočkej času. Ti, kteří odešli od voleb poražen jako spráskaní psi, zase budou kandidovat na funkci hlavy státu, a ještě se k nim přidají další , velice (ne)známé osobnosti

Gonfaloniér

Protože jsou zhrzení a už se na to necítí.
Ještě mnohem častější je ten důvod, že kandidatura není jen tak a není levná. Většinou si to kandidáti nefinancují sami a rozhodně ne všechno (to by ani nezvládli financovat). Takže jsou zhrzeni a naštvaní hlavně jejich sponzoři/investoři, kteří se rozhodli je po minulém neúspěchu již nepodporovat (a soustředí se na něco nebo někoho jiného). Tahle šance se většinou naskytne jen jednou a pokud nevyhraje, tak v dalších volbách už by zkrátka neměl takovou podporu (finanční, propagační).
Za to roky si to taky mohli ti neúspěšní kandidáti rozmyslet, zestárli a tohle už je nemusí lákat nebo se na to nemusí cítit. Naději na výhru po minulé porážce už moc nevidí a nemají odhodlání se do toho zase pustit.
Navíc se za ty roky vždy dost změní a objeví se noví „zhaví“ kandidáti, kteří mají potenciál zvítězit. A bývalí (ne úspěšní) kandidáti o to menší.

Midoc

Někteří budou opět určitě kandidovat.
Nekandiduje třeba jen proto, že mají jinou práci. Sedí např. v Parlamentu, Senátu.

Ametyst

Protože už dávno nalezli do senátu a podobných institucí.

ivzez

Podle mne by bylo obtížné znovu získat stejnou podporu ještě před vlastní kandidaturou, Ono získat potřebný počet podpisů
od občanů nebude pro nevyhravší kandidáty dost obtížné, totéž platí pro podporu ze strany poslanců a/nebo senátorů.

U starších kandidátů bude roli hrát i věk > prezidentská kampaň není jen pár diskuzí v TV, byla by potřebná i setkávání s občany,
což může ve vyšším věku náročné. Plus samozřejmě už dříve uvedené důvody.

Poznámka: Jinak je to otázka pro ty kandidáty, my se můžeme jenom dohadovat.

Pepa25

Příliš zobecňující tvrzení. Navíc, pokud jde o ČR, tak tu byly teprve dvoje přímé prezidentské volby – z toho nejde dovodit vůbec nic.

Gonfaloniér

Oni investoři totiž z této investice vůbec nic nemají, když jejich kandidát neuspěje. Kdyby uspěl, tak by se jim to mnohonásobně vrátilo (jak, to ať si každý domyslí… Tak fungují volby hlavy státu).
A ten, co prohrál kandidaturu už sám sebe často vnímají jako, „ten co prohrál.“ a je tak vnímán i veřejností. Jeho bývalí podpprovatele (voliči) už za ním po těch letech taky stát nebudou.